21 października
środa
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Żytnią do nieba

Ocena: 0
124

Tak nazywa się festyn rodzinny organizowany przez Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie i Urząd Dzielnicy Wola. W tym roku odbył się po raz 14.

fot. Michał Komorek/Idziemy

Mieszkańcy Woli zabawę na dziedzińcu sanktuarium rozpoczęli w sobotę 1 września projekcją przedwojennej polskiej komedii „Będzie lepiej”. Nakręcony w 1936 r. i wyreżyserowany przez Michała Waszyńskiego film opowiada perypetie dwóch lwowskich muzyków. W niedzielę 2 września atrakcji było znacznie więcej. Dla najmłodszych Teatr Bajka z Barcic pokazał „Wyjątkowego gościa” – przedstawienie kukiełkowe na podstawie opowiadania Zofii Kossak-Szczuckiej. Dla dorosłych było dużo dobrej muzyki. Wystąpił m.in. zespół La Pallotina, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu na łamach „Idziemy”. Można było także wysłuchać piosenek Wojciecha Młynarskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Warszawska Orkiestra Sentymentalna (na zdjęciu), któremu udało się porwać warszawiaków do tańca. Piękna pogodna pozwoliła na zabawę przez cały dzień.

Festyn „Żytnią do nieba” odbywa się od 2005 r., zawsze na zakończenie lata, w ostatni weekend wakacji. Pierwszy raz zorganizowany w setną rocznicę urodzin św. Faustyny, cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród parafian i mieszkańców Woli. Nazwa imprezy wskazuje nie tylko na patronkę sanktuarium, ale także na wielu innych ludzi Kościoła, którzy chadzali ulicą Żytnią, wśród nich: kard. Stefan Wyszyński, Jan Paweł II czy ks. Ignacy Skorupka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
«Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 3,2-12; Ps (Iz 12,2.3 i 4bcd-6); Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter