1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Życie konsekrowane - obchody w diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
883

W niedzielę 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, bp Romuald Kamiński przewodniczył Mszy Świętej w katedrze warszawsko-praskiej pw. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, na której w dniu swojego święta zgromadziły się osoby życia konsekrowanego.

Fot. Jacek Kalinowski

Okazją do wspólnej modlitwy był obchodzony po raz XXIV w Kościele powszechnym Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękowano za osoby życia konsekrowanego i ich służbę Bogu oraz modlono się o nowe liczne święte powołania dożycia konsekrowanego.

W koncelebrze wzięli udział m.in. prowincjał warszawskich pallotynów ks. Zenon Hanas, ks. prof. UKSW dr hab. Edmund Robek SAC, o. Arkadiusz Sosna ISCH, krajowy duszpasterz Ruchu Szenstackiego oraz prowincjał Instytutu Ojców Szenstackich, ks. prałat Jerzy Gołębiewski – wikariusz biskupi ds. sakramentalnych, Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Podczas procesji wejścia bp Kamiński poświęcił zapalone trzymane w dłoniach przez osoby konsekrowane świece, po czym kapłani w procesji skierowali się do ołtarza.

W homilii bp Kamiński mówił m.in. to łaska kochani od Boga, że przynajmniej raz w roku dnia 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego Matkę Bożą Gromniczną w całym Kościele Chrystusowym na modlitwie i refleksji zgłębiamy tajemnice szczególnego powołania, kiedyś określanego jako zakonne. Dziś widzimy, że jest one bogatsze także w swojej formie zewnętrznej i dlatego mówimy o nim - jako życiu konsekrowanym.
Tegoroczne przeżywanie dnia życia konsekrowanego powinno uwzględnić wydarzenia, które będziemy przeżywać w najbliższych miesiącach. To będzie przecież bardzo praktyczne przejście od tego, co przeżywam na mojej osobistej drodze powołania, czym jestem ubogacony do tego co powinienem dać, jako wkład osoby wierzącej w rozwój wspólnoty.

Tym samym ordynariusz warszawsko-praski nawiązał do dwóch zbliżających się wielkich wydarzeń dla Kościoła w Polsce i na Świecie tj. 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II oraz beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po homilii osoby konsekrowane odnowiły śluby zakonne.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter