29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pierwszy biskup na świecie pasowany na Wojownika Maryi

Ocena: 0
1398

„Dziękuję za świadectwo wiernej modlitwy i trzymanie się różańca” – mówił w Górce Klasztornej bp Krzysztof Włodarczyk, który jako pierwszy biskup na świecie, został pasowany na Wojownika Maryi.

fot. Marcin Jarzembowski/www.diecezja.bydgoszcz.pl

Uroczystość miała miejsce podczas diecezjalnej pielgrzymki mężczyzn, połączonej z ogólnopolskim spotkaniem wspólnoty wojowników. Samo pasowanie poprzedziła Msza Święta, w czasie której bp Krzysztof Włodarczyk zwrócił uwagę na cnoty rycerza, wymieniając: dzielność, lojalność, hojność, uprzejmość, prostolinijność. Przy najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce wybrzmiała Bogurodzica, którą zaśpiewało blisko trzy tysiące mężczyzn. 

Kiedy ksiądz biskup wymieniał cechy rycerza-wojownika, nie miałem żadnych wątpliwości, że w pełni zasługuje na to, by być pasowanym. Wszystko to, o czym mówił, jest widoczne w nim

– powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB.

Salezjanin dokonał poświęcenia miecza, na którym zostało wypisane zawołanie biskupa bydgoskiego: „Łaska, miłosierdzie, pokój”. – Chciałbym żebyśmy omodlili księdza biskupa w jego niełatwej pracy. Bardzo się cieszę, że w takim gronie mężczyzn będzie pasowany. Niewątpliwie trzeba być dzisiaj wojownikiem, by udźwignąć prawdę Ewangelii – dodał ks. Dominik Chmielewski SDB.

Podczas składania przysięgi biskup położył swoje ręce na krzyżu i Piśmie Świętym. Po jej odczytaniu został dotknięty mieczem. – W swoim życiu miałem możliwości zawierzenia się Maryi, oddania się w Jej niewolę. To dla mnie kolejny krok, który jest potrzebny. Wierzę, że sprostam oczekiwaniom Maryi – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk. Uroczystości zakończyła adoracja Jezusa z modlitwą uzdrowienia i uwolnienia.

Jako wspólnota Wojowników Maryi jesteśmy wzruszeni, dumni z tego, że pasterz naszej diecezji, który prowadzi swoje owce, ma w sercu tak głęboko zakorzenioną Matkę Bożą. Tak bardzo, że pragnie być Jej wojownikiem. Chodzi oczywiście o walkę duchową, przez modlitwę z różańcem w ręku

– powiedział Łukasz Manikowski, uczestnik o współorganizator wydarzenia.

Wojownicy Maryi to męska wspólnota założona przez salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego. Grupa, mimo, że zrzesza tylko mężczyzn, organizuje także spotkania i modlitwę dla kobiet oraz rodzin.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter