6 marca
sobota
Rózy, Jordana, Agnieszki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znamy datę ŚDM w Panamie!

Ocena: 0
1000

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. – ogłosiła w piątek archidiecezja panamska.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

Podczas konferencji prasowej w stolicy Panamy przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego ŚDM abp Jose Domingo Ulloa Mendieta zapowiedział, że wydarzenia centralne 34. ŚDM odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. W swoim wystąpieniu hierarcha zwrócił się do młodych, przypominając, że to oni są protagonistami tego wydarzenia i podkreślając kreatywność młodych ludzi w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów, zwłaszcza tych związanych z wiarą. 

Abp Ulloa Mendieta zapewnił, że Panama czeka na świadectwo, jakim będzie udział w spotkaniu młodzieży z całego świata.

– Chcemy w tym czasie pokazać światu młode oblicze Kościoła katolickiego, gotowi, by nieść radość Ewangelii tym, którzy są daleko, którzy są wykluczeni i tym, którzy znajdują się na peryferiach – egzystencjalnych i duchowych – mówił. 

W konferencji prasowej wzięli też udział nuncjusz apostolski w Panamie abp Andres Carrascosa Coso, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ks. Romulo Aguilar, sekretarz wykonawczy komitetu Victor Chang i Roberto Alfaro z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019. 

Hasłem 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 są słowa “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38). Organizatorzy spodziewają się, że może wziąć w nim udział ok. 300 tys. zarejestrowanych uczestników i ok. 1 mln wiernych, którzy zgromadzą się na finałowych uroczystościach z papieżem. 

Spośród dotychczasowych edycji ŚDM, tylko dwa spotkania odbyły się w terminie innym niż lipiec lub sierpień: w Buenos Aires (11-12 kwietnia 1987 r.) i w Manili (10-15 stycznia 1995 r.)

Jak podkreślają panamscy duchowni, ŚDM 2019 to ważne wydarzenie dla Kościoła Ameryki Centralnej, ponieważ spotkanie będzie pierwszym, w którym młodzi z tej części świata będą mogli licznie wziąć udział – zarówno ze względów ekonomicznych, jak też na fakt, że jest to pierwsze po Manili spotkanie, które przypada w okresie letnich wakacji szkolnych i uniwersyteckich.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 marca

Sobota, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 15,1-3.11-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 6 marca par. Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter