25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmiany personalne w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
1177

W czasie kameralnej uroczystości w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich nowi proboszczowie siedmiu parafii złożyli przysięgę i wyznanie wiary oraz złożyli podpisy pod dekretami, które wręczył im metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

fot. www.archwwa.pl

Nowi proboszczowie obejmą parafie 1 lipca. Publikujemy listę zmian.

ZMIANY PERSONALNE DUCHOWIEŃSTWA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ
15 czerwca 2023

Księża proboszczowie, którzy w 2023 r. odchodzą na emeryturę

Ks. prałat Tadeusz Huk, dotychczasowy proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. kanonik Zbigniew Szewczak, dotychczasowy proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Żukowie, w dekanacie brwinowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. kanonik Andrzej Piekarczyk, dotychczasowy proboszcz parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dekanacie grójeckim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Nominacje na urząd proboszcza

Ks. kanonik dr Roman Borkowski, dotychczasowy proboszcz parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim, mianowany proboszczem parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Artur Felszer, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim, mianowany rektorem kościoła św. Ojca Charbela w Lesznowoli, w tym samym dekanacie.

Ks. Sławomir Jastrzębski, dotychczasowy wikariusz parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Żukowie, w dekanacie brwinowskim.

Ks. kanonik Leszek Kwiatkowski, mianowany rektorem kościoła bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera męczennika w Mysiadle, w dekanacie piaseczyńskim.

Ks. Roberto Rinaldo, dotychczasowy administrator parafii Narodzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. prałat dr Bartosz Szoplik, dotychczasowy wikariusz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany proboszczem parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim.

Ks. Tomasz Tytus Zdeb, po powrocie z pracy duszpasterskiej w Islandii, mianowany proboszczem parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter