1 grudnia
czwartek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmiany personalne w parafiach DW-P 2022

Ocena: 3.1
5473

Na mocy decyzji podjętych przez ks. bp. Romualda Kamińskiego, Biskupa Warszawsko-Praskiego, w diecezji warszawsko-praskiej dokonają się poniżesze translokaty księży proboszczów i wikariuszy. Dekrety do nowych miejsc posługi wręczyli im biskupi warszawsko-prascy 14 czerwca.

Fot. diecezja.waw.pl

Na emeryturę przechodzą:

  • ks. Tadeusz Olaczek – proboszcz parafii Świętego Benedykta Patrona Europy, zamieszka w domu prywatnym
  • ks. Zygmunt Podstawka – proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, zamieszka w Domu Księży Seniorów w Kiełpinie
  • ks. Wacław Szcześniak – proboszcz parafii Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy w Warszawie-Rembertowie pozostanie w parafii w charakterze rezydenta – emeryta

Zmiany dotyczące księży proboszczów:

  • ks. Jerzy Danecki – mianowany proboszczem parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy
  • ks. Marek Kasprzak – proboszcz parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy i dziekan Dekanatu Siennickiego – mianowany rezydentem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie
  • ks. Wiesław Kazimieruk – skierowany na urlop zdrowotno-naukowy
  • ks. Grzegorz Mioduchowski – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie
  • ks. Dariusz Niewęgłowski – mianowany proboszczem Świętego Jana Chrzciciela w Nadmie
  • ks. Zbigniew Płochocki – mianowany proboszczem Parafii Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy w Warszawie-Rembertowie
  • ks. Krzysztof Węglarz – mianowany proboszczem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy

Pierwsze nominacje proboszczowskie otrzymali:

  • ks. Sławomir Brajczewski – mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku
  • ks. Wojciech Jarzyna – mianowany proboszczem parafii Świętego Antoniego z Padwy w Lucynowie
  • ks. Mariusz Lech – mianowany proboszczem parafii Świętego Benedykta patrona Europy w Warszawie – Wawrze-Sadulu
  • ks. Wojciech Olędzki – mianowany proboszczem parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu Mińskim
  • ks. Dariusz Stonio – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej

czytaj również: DW-P: Pierwsze parafie księży neoprezbiterów AD 2022

Księża wikariusze zmieniający placówki parafialne:

  • ks. Paweł Banach – mianowany wikariuszem parafii Świętego Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu
  • ks. Jarosław Bordiuk – mianowany wikariuszem parafii Świętego Marka Ewangelisty w Warszawie na Targówku
  • ks. Sylwester Bryska – mianowany wikariuszem parafii Świętego Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu
  • ks. Paweł Czeluściński – mianowany wikariuszem parafii Świętego Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim
  • ks. Marek Długoszewski – mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach
  • ks. Mirosław Dobruk – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie
  • ks. Jacek Domański – mianowany wikariuszem parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym
  • ks. Daniel Filipowicz – mianowany wikariuszem parafii Świętego Kazimierza Królewicza w  Kobyłce-Stefanówce
  • ks. Marek Grzegrzułka – mianowany wikariuszem parafii Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika w Warszawie
  • ks. Marek Jeznach – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie
  • ks. Jacek Kołbuk – mianowany wikariuszem parafii Świętego Wincentego a Paulo w Warszawie
  • ks. Łukasz Krupa – mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie
  • ks. Patryk Lendlewicz- mianowany wikariuszem parafii Świętego Włodzimierza w Warszawie
  • ks. Albert Mądry – mianowany wikariuszem parafii Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu
  • ks. Mirosław Miłkowski – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie
  • ks. Robert Noiszewski – mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie
  • ks. Mateusz Osica – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie
  • ks. Łukasz Piotrowski – mianowany wikariuszem parafii Świętego Wacława w Warszawie
  • ks. Przemysław Połomski – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie
  • ks. Mariusz Przywoźny – mianowany wikariuszem parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie
  • ks. Maciej Radzikowski – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka
  • ks. Andrzej Rudko – mianowany wikariuszem parafii Świętego Patryka w Warszawie
  • ks. Jakub Sędek – mianowany wikariuszem parafii Świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie
  • ks. Tomasz Smoliński – mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie
  • ks. Łukasz Sokołowski – mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie
  • o. Bartosz Przemysław Stankiewicz OFM – mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Zerzniu
  • ks. Dariusz Stefanowicz – mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Zerzniu
  • ks. Krzysztof Szczepanik – mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie
  • ks. Mateusz Szewczyk – mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Warszawie
  • ks. Radosław Tkaczyk – mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie
  • ks. Łukasz Turek – mianowany wikariuszem parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie na Tarchominie
  • ks. Karol Wejda – mianowany wikariuszem parafii Świętego Patryka w Warszawie
  • ks. Michał Włoch – mianowany wikariuszem parafii Świętego Jakuba Apostoła w Jadowie
  • ks. Michał Wydryszek – mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

Księża rezydenci:

  • o. Marek Wódka OFMConv. – mianowany rezydentem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie
  • ks. Henryk Zielak – rezydujący w parafii Świętego Wincentego a Paulo zamieszka w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Otwocku

W ramach innych funkcji diecezjalnych:

  • ks. Krzysztof Bodecki – mianowany prefektem oraz dyrektorem administracyjnym WSD DW-P
  • ks. Paweł Czeluściński – w celu koordynacji działań związanych z duszpasterstwem młodzieży mianowany duszpasterzem rejonu mińskiego
  • ks. Robert Hodyna – mianowany diecezjalnym duszpasterzem środowisk twórczych
  • ks. Dawid Jastrzębski – skierowany do posługi duszpasterskiej w Domu Seniora „Gniazdo Rodzinne” w Warszawie-Wesołej
  • ks. Tomasz Kalinowski – mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej
  • ks. Marek Miziołek – w celu koordynacji działań związanych z duszpasterstwem młodzieży mianowany duszpasterzem rejonu otwockiego
  • ks. Robert Pawlak – mianowany członkiem zespołu formacyjnego kapłanów
  • ks. Robert Wielądek – mianowany członkiem zespołu formacyjnego kapłanów

Skierowanie do pracy misyjnej:

  • ks. Michał Czajkowski – skierowany do parafii św. Augustyna w Kambii (diecezja Makeni, Sierra Leone)

Skierowanie na studia zagraniczne:

  • ks. Marcin Kwitek – skierowany na studia z prawa kanonicznego (Uniwersytet Świętego Krzyża, Rzym)
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Czwartek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 7, 21. 24-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)



Newsletter