19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmarli duchowni

Ocena: 0
358

W Szpitalu Powiatowym w Wołominie zmarł we wtorek 7 lutego ks. kanonik Feliks Chudzik, proboszcz parafii św. Stanisława w Załubicach Starych. Żył 66 lat, w tym 42 lata w kapłaństwie.

fot. Pixabay.com

Urodził się 13 marca 1951 r. w Ugoszczy, w diecezji drohiczyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 15 czerwca 1975 r. Jako wikariusz pracował w parafiach św. Wojciecha w Makowie i Świętej Trójcy w Kobyłce oraz w Warszawie u MB Królowej Polski w Aninie, św. Aleksandra, Świętej Rodziny na Zaciszu i MB Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce. W roku 1989 rozpoczął posługę jako administrator tworzącego się ośrodka duszpasterskiego Zwiastowania Pańskiego w Zamieniu. Niespełna rok później został tam proboszczem parafii. Był budowniczym kościoła i plebanii. W latach 1999-2002 był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku n. Bugiem, a od 2002 r. w Załubicach Nowych.

W poniedziałek 6 lutego zmarł w wieku 65 lat, z tego 39 lat w kapłaństwie, ks. prałat Kazimierz Gers, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Łomiankach, dziekan dekanatu kampinoskiego. Jego pogrzeb zaplanowano na sobotę 11 lutego o godz. 12 w parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewniku. Dzień wcześniej pożegna go parafia w Łomiankach. Mszy Świętej o godz. 16 ma przewodniczyć kard. Kazimierz Nycz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter