12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmarł ks. prał. Jerzy Sikorowski

Ocena: 0
250

We wtorek, 1 marca 2022 roku, w wieku 89 lat, w 63. roku kapłaństwa zmarł ks. prał. Jerzy Sikorowski, rezydent Parafii św. Mikołaja Bp. w Grójcu, kanonik honorowy Kapituły Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Fot. www.archwwa.pl

Zmarły ks. Jerzy Sikorowski urodził się 6 stycznia 1933 r. w Warce. W czasie wojny został wysiedlony z domu rodzinnego. Wraz z matką i dwojgiem młodszego rodzeństwa przebywał w Lewiczynie. Po zdaniu egzaminów maturalnych w 1954 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. 2 sierpnia 1959 r. w archikatedrze warszawskiej z rąk bł. kard. Stefana Wyszyńskiego przyjął święcenia kapłańskie. Mszę świętą prymicyjną odprawił w kościele św. Mikołaja w Warce.

Jako wikariusz ks. Sikorowski pracował w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Celestynowie (1959-1960), św. Wawrzyńca w Kutnie, Podkowie Leśnej, Wiskitkach, MB Częstochowskiej w Zielonce ((1965-1968) oraz w warszawskich parafiach: Opatrzności Bożej na Rakowcu, św. Józefa na Kole, Narodzenia NMP. Następnie był proboszczem w parafiach w w Słupii Skierniewickiej, Sobikowie i Michałowicach. Był inicjatorem budowy wielu kaplic filialnych oraz budowniczym kościoła w Brzostowcu.

W 2002 r. został rezydentem w parafii św. Mikołaja w Grójcu. Przez lata jako kapelan szpitala gorliwie posługiwał wśród chorych i prowadził duszpasterstwo pracowników służby zdrowia. Zorganizował i nadal prowadzi grupę ministrantów seniorów, którzy m.in. noszą baldachim w procesjach eucharystycznych. W 1996 r. odznaczony został przywilejem noszenia rokiety, mantoletu i pierścienia, a 18 kwietnia 2019 r. włączony został do Kapituły Świętej Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Uroczystości pogrzebowe ks. Jerzego Sikorowskiego odbędą się 5 marca 2022 roku (sobota), w Parafii św. Mikołaja Bp. w Grójcu.
Msza Święta pogrzebowa o godzinie 11.00
. Po Eucharystii ciało Zmarłego zostanie przewiezione na cmentarz parafialny w Warce.

 

Dobry Jezu, okaż Księdzu Jerzemu swoje miłosierdzie!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter