24 października
czwartek
Rafala, Marcina, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zbiórka na modernizację Radia Warszawa

Ocena: 0
279

Diecezjalne Radio Warszawa 106,2 FM, rozgłośnia diecezji warszawsko-praskiej, istnieje od ponad 25 lat. Przyszła niedziela, obchodzona w Polsce jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu, jest dobrą okazja do wsparcia finansowego modernizacji tej jedynej w Warszawie scricte katolickiej rozgłośni.

Fot. ks. Mariusz Wedziuk

Misją stacji jest dostarczanie rzetelnej informacji, tak potrzebnej we współczesnym świecie. Rozgłośnia nadaje ważne i ciekawe newsy z życia Kościoła lokalnego i na świecie, diecezji warszawsko- praskiej, Warszawy i regionu.

Na antenie RW słuchacze nie znajdą taniej sensacji ani tzw. hejtu, politycznej ani obyczajowej propagandy, ale ciekawych i kompetentnych rozmówców, audycje tematyczne, poradnikowe, modlitwę, humor, dobrą chrześcijańską muzykę.

Popularnością wśród słuchaczy cieszą się audycje edukacyjne, w tym poświęcone wychowaniu („Wychowywać, ale jak?”), rozwijające wiarę („Ewangeliarz”) czy informacyjne („Runda pytań” czy „Rozmowa Radia Warszawa”)

Większość audycji wyemitowanych w Radiu Warszawa w dogodnym dla siebie czasie można odsłuchiwać przez internet ze strony stacji.

Radio stara się towarzyszyć słuchaczom w rozwoju ich wiary: na antenie codziennie jest czytane Pismo Święte z komentarzem, odmawia się Anioł Pański i Różaniec, jest transmitowana Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik i Apel Jasnogórski. Znaczący odsetek audycji Radia Warszawa ma charakter religijny.

W niedzielę 15 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu, w tym dniu w osiemnastu parafiach Diecezji (lista) po Mszach Świętych będzie prowadzona kwesta na rzecz rozwoju Radia Warszawa. Serce radia to newsroom, czyli miejsce gdzie przygotowuje się serwisy informacyjne. Pracują tam reporterzy, redaktorzy, wydawcy i lektorzy, którzy zbierają, nagrywają, opracowują i czytają wiadomości. W najbliższym czasie dyrekcja Radia Warszawa planuje modernizację właśnie newsroomu i taki też jest cel zbiórki w najbliższą niedzielę.

W minionych latach, za pieniądze przekazane przez słuchaczy i przyjaciół Radia Warszawa, udało się zakupić nowy sprzęt, wyremontować studia nagraniowe i emisyjne oraz część recepcyjno-biurową rozgłośni. Radio jest wspierane finansowo przez ponad 1000 osób, w tym regularnie przez kilkaset. Łączna kwota darowizn wyniosła dotychczas ponad 2 mln złotych. W trosce o nieustanne podnoszenie poziomu pracy radia diecezjalnego konieczne są stałe inwestycje.

Rozgłośnię można wspierać również poza Niedzielą Mediów, a warto pamiętać, że tylko stała, regularna pomoc pozwala Radiu na niezbędny rozwój programu i bazy sprzętowej.

Darowizny można składać za pośrednictwem strony internetowej Banku Słuchaczy Radia Warszawa (oficjalnego kanału wpierania stacji) www.bank-sluchaczy.pl, z urządzeń mobilnych oraz przez Facebook.

Zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Warszawa 106,2 FM, więcej informacji o nim znajduje się na www.radiowarszawa.com.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 października

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię
i bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

Dziś w Kościele:
czwartek XXIX tygodnia zwykłego 
+ Dzień powszedni albo wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 6,19-23; Ps 1; Łk 12,49-53
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypomnieliśmy Spotkania z Aniołami - seria I

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 października

Grzech nie powinien nad wami panować,
skoro nie jesteście poddani Prawu, lecz łasce.

Dziś w Kościele:
środa, XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Kapistrana i św. Józefa Bilczewskiego (bp)
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 6,12-18, Ps 124, Łk 12,39-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypomnieliśmy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -