25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zawierzona miłosierdziu

Ocena: 4.15
576

W katedrze warszawsko-praskiej 25 marca z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Dnia Świętości Życia, Eucharystii przewodniczył  bp Romuald Kamiński. W tym dniu przypadła również 29. rocznica powstania diecezji warszawsko-praskiej.

fot.www.youtube.com

– To właśnie dziś Jezus się począł. On przychodzi dla naszego zbawienia. W każdej osobie składa wielkie sprawy i pragnie, aby poczęte dziecko mogło ujrzeć światło i wypełnić misje, którą na niego nakłada Bóg – powiedział w homilii bp Kamiński. Biskup warszawsko-praski przypomniał, że każdy człowiek ma w życiu pomnażać chwałę Bożą oraz przyczyniać się do zbawienia innych. Podkreślił, że jeżeli nie pozwoli się narodzić dziecku to jakieś dobro, które zaplanował Bóg dla całego wszechświata zostanie unicestwione. A tym samym zahamowane Boże błogosławieństwo. Bp Kamiński wyjaśnił, że kiedy 29 lat temu powstawała diecezja warszawsko-praska proszono św. Jana Pawła II, aby Matka Boża Zwycięska z Kamionka stała się patronką diecezjalną.

Starajmy się, aby wspólnota, której na imię diecezja warszawsko-praska, była godnym mieszkaniem Jej Syna. Ogarniam modlitwą wstawienniczą wszystkich mieszkańców żyjących na terytorium diecezji. Proszę Matkę Bożą Zwycięską, aby wypraszała potrzebne moce, abyśmy zmierzali ku świętości i podobali się Jej Synowi
 

– podsumował biskup.

Po wyznaniu wiary wierni mieli możliwość złożyć uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego. Na zakończenie Mszy świętej bp Romuald Kamiński odnowił  akt zawierzenia diecezji warszawsko-praskiej Bożemu miłosierdziu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter