3 grudnia
czwartek
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zaproszenie na konferencję prasową z okazji 21. Dnia Judaizmu

Ocena: 0
156

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza w piątek 15 grudnia o 12. na konferencję prasową zapowiadającą 21. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Warszawa będzie miejscem jego głównych obchodów.

fot. pixabay.com

Konferencja prasowa z ogłoszeniem programu najbliższego Dnia Judaizmu odbędzie się w najbliższy piątek 15 grudnia o 12. w gmachu Konferencji Episkopatu Polski przy Skwerze kard. S. Wyszyńskiego 6.

Obchody zbliżającego się 21. Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, które zostały zaplanowane na 17 stycznia 2018 r., zapowiedzą: bp Rafał Markowski – przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, Rady KEP ds. Dialogu Religijnego, Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski, Ks. Andrzej Tulej – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dnia Judaizmu w Warszawie, prof. Jan Grosfeld – członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.

Konferencji prasowej towarzyszyć będzie prezentacja książki: „Nie ma rzeczy niemożliwych. Rozmowy z Michaelem Schudrichem, naczelnym rabinem Polski”. Obecna też będzie Irena Wiszniewska – autorka książki, wywiadu-rzeki z rabinem Schudrichem.

Zapraszamy: 15 grudnia (piątek) , godz. 12.00,

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: sekretariat@ekai.pl

Dzień Judaizmu odbywa się corocznie 17 stycznia, poprzedzając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wskazuje to na żydowskie korzenie chrześcijaństwa. Kulminacją każdego Dnia Judaizmu są obchody ogólnopolskie, z każdym razem w innej stolicy diecezji, ze specjalnie dobranym hasłem. Centralne obchody najbliższego Dnia Judaizmu (17 stycznia 2018) odbędą się w Warszawie.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce jest szczególnym czasem wspólnotowej refleksji i modlitwy. Refleksja ta, w oparciu o teksty biblijne i wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego Kościoła na temat stosunków katolicko-żydowskich, winna pomagać katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa, w pogłębianiu świadomości tego, że religia żydowska nie jest wobec naszej religii „rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym”, oraz że nasz „stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii” (Jan Paweł II); że można mówić o ścisłym pokrewieństwie obu religii, a wyznawców judaizmu nazywać „starszymi braćmi w wierze” (Jan Paweł II).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 grudnia

Czwartek, I Tydzień Adwentu
+ Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 26,1-6; Ps 118,1 i 8-9,19-21,25-27a; Mt 7,21.24-27
+ Komentarz do czytań1 (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz do czytań2 (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter