28 maja
poniedziałek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszamy do Giżycka na Misterium Męki Pańskiej!

Ocena: 4.95
1012

Wielkie plenerowe widowisko pasyjne w Giżycku. Blisko dwieście osób wystawi Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona. Inscenizacja odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia 2017 r. w godz. 20:00-21:30.

fot. mat. pras.

Wzgórze nad jeziorem Niegocin to symboliczne miejsce, ważne dla mieszkańców i sympatyków Giżycka, a także dla diecezji ełckiej, która obchodzi właśnie 25-lecie istnienia. Tu, według tradycji, w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu.

W przygotowanie widowiska według scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny zaangażowało się ponad sto osób w różnym przedziale wiekowym. Docelowo zagra w nim około dwustu osób, licząc chór. W postaci historyczne wcielą się aktorzy-amatorzy, mieszkańcy Giżycka i okolic.

Inscenizacja to również przestrzenna zabudowa części wzgórza, rekwizyty, dekoracje, kostiumy, oświetlenie, nagłośnienie. Przebiegowi wydarzeń będą towarzyszyć ilustracje muzyczne i efekty dźwiękowe.

W pierwszej części widzowie będą świadkami kilku wydarzeń z publicznej działalności Chrystusa. Druga część wprowadzi w wydarzenia bezpośrednio związane z Pasją, a następnie z Paschą Pana.

"Udział w Misterium Męki Pańskiej to wspaniała ewangelizacja przez teatr. To również wielkie wydarzenie, niepowtarzalne doświadczenie artystyczne i ogromne przeżycie duchowe przygotowujące do świąt Wielkiej Nocy. Przede wszystkim zaś to dziękczynienie Bogu za zbawcze dzieło Jego Syna!" – zapewniają organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje tygodnik "Idziemy". Zapraszamy!

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły