5 kwietnia
niedziela
Ireny, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zachowywanie Bożych przykazań jest aktualnym zadaniem

Ocena: 0
497

Zachowanie Bożych przykazań jest dla nas wciąż aktualnym zadaniem. Pan Bóg przez Mojżesza ogłosił prawo moralne, to jest Dekalog – podkreślił bp Ignacy Dec.

Fot. pixabay.com/CCO

Ignacy Dec corocznie w kilkudziesięciu spotkaniach opłatkowych przed i po świętach. Spotyka się z przedstawicielami różnych grup społecznych. Co roku również w Wigilię Bożego Narodzenia uczestniczy w kilku spotkaniach dla osób samotnych, bezdomnych organizowanych przez Caritas w różnych miejscach diecezji.Często porównujemy przykazania do drogowskazów. Boże przykazania są znakami w wymiarze życia moralnego. Każde z nich stanowi drogowskaz do nieba i gdy je przestrzegamy to do nieba dotrzemy - podkreślił bp Dec.

Ordynariusz diecezji świdnickiej, 13 grudnia, przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię w Walimiu w kościele pw. św. Jadwigi.

Malkontenctwo i narzekanie to są cechy, które trzeba oddalać od siebie. Są tacy ludzie, którym nigdy się nie dogodzi. Bądźmy ostrożni i wystrzegajmy się krytykanctwa, czyli krytyki dla krytyki, nie dla dobra sprawy. Jako ludzie wierzący, żyjący wartościami ewangelicznymi musimy zachować klasę życia moralnego, unikajmy złośliwej krytyki, czy szukania dziury w całym - mówił bp Dec

- To już 8 spotkanie wigilijne. To coroczne święto gminy. W tym roku wyjątkowe, bo jasełka wykonał wójt, sekretarz i wszyscy radni. Już od pierwszego spotkania w Wigilii uczestniczyło 400 - 500 osób. Jak co roku są z nami strażacy, koło emerytów oraz zaprzyjaźnieni z gminą przedsiębiorcy - mówił w rozmowie z KAI Adam Hausman, wójt gminy Walim.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 kwietnia

Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!
Dziś w Kościele: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, Wielki Tydzień
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Mt 21,1-11; Iz 50,4-7; Ps 22,8-9.17-20.23-24; Flp 2,6-11; Mt 26,14-27,66
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
5 kwietnia – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter