7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z medalem 25-lecia

Ocena: 0
818

Dzieła Boże dokonują się przez zaangażowanie osób i instytucji – mówił abp Henryk Hoser SAC, wręczając z okazji 25-lecia diecezji warszawsko-praskiej Medale Jubileuszowe blisko 60 zasłużonym instytucjom i osobom.

fot. Michał Ziółkowski

Jednym z odznaczonych jest tygodnik „Idziemy” – za „wszechstronne formowanie wiernych do odpowiedzialności za Kościół, Ojczyznę i osobistą relację z Bogiem”. Na uroczystość stawiliśmy się niemal całym zespołem.

Abp Hoser docenił medalem również pracę bp. Romualda Kamińskiego – pierwszego kanclerza kurii – to on z wielkim zaangażowaniem tworzył jej struktury. Wyróżnienie spotkało Radio Warszawa – za rozliczne inicjatywy ewangelizacyjne, Caritas DWP – za przedsięwzięcia podejmowane w trosce o najbardziej potrzebujących, Wyższe Seminarium Duchowne Matki Bożej Zwycięskiej – za duchową i intelektualną formację kandydatów do kapłaństwa.

Duszpasterstwo Rodzin otrzymało medal za specjalistyczną pomoc narzeczonym i małżonkom we wdrażaniu w życie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie; Katolicki Ośrodek Adopcyjny – za wysiłek podejmowany dla dzieci, by zyskały nowych rodziców; kościelna służba porządkowa Totus Tuus – za troskę o formację religijną mężczyzn i ofiarną posługę podczas nabożeństw oraz za organizację dorocznej pielgrzymki rodzin.

Za uświetnianie liturgii uhonorowany został chór Musica Sacra, który zresztą umilał zarówno ceremonię wręczania medali, jak i Mszę dziękczynno-błagalną za łaski dla diecezji i o dalsze błogosławieństwo dla jej dzieł. Medal otrzymał również zarząd Cmentarza Bródzieńskiego – za posługę wobec bliskich osób zmarłych.

Odznaczone zostały osoby zasłużone dla kurii, ofiarnie dla niej pracujące siostry zakonne i księża oraz świeccy zaangażowani w dziedzinie budownictwa sakralnego. Medale z rąk arcybiskupa odebrało również kilkudziesięciu proboszczów, którzy tworzyli materialne i duchowe struktury nowych parafii.

– Srebrny jubileusz diecezji upoważnia do bilansu dokonań i dostrzeżenia ludzi, którzy z nimi stoją – powiedział abp Hoser do zgromadzonych w dawnej auli kurialnej. – Widać ogrom dzieł, niektóre nadal są realizowane. Za 25 lat bilans ten będzie jeszcze bardziej budujący! Nasza rodzina diecezjalna jest młodziutka. Ale nie obawiam się o jej losy, gdy zostawię ją mojemu następcy pod koniec tego roku – dodał ordynariusz warszawsko-praski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter