25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z Kościołem na misyjnych drogach

Ocena: 4.4
296

Posłani przez Kościół misjonarze i misjonarki do wypełnienia powierzonej im misji potrzebują narzędzi, którymi są środki transportu – napisał bp Jan Piotrowski.

Fot. episkopat.pl

W tym roku XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa będziemy obchodzić w dniach 23-30 lipca pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w komunikacie przypomniał, że „znak błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów ma nas mobilizować do mądrego korzystania z naszych pojazdów oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego oraz przypominać o naszej odpowiedzialności przed Bogiem”.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaznaczył, że treść obchodów Tygodnia św. Krzysztofa nie wyczerpuje się w duszpasterskiej trosce o bezpieczne poruszanie się po drogach.

Integralną jego częścią jest także aspekt  misyjny w jego praktycznym wymiarze

– podkreślił.

Posłani przez Kościół misjonarze i misjonarki do wypełnienia powierzonej im misji potrzebują narzędzi, którymi są środki transportu

– zauważył.

Tym rodzajem pomocy polskim misjonarzom i misjonarkom w imieniu Kościoła w Polsce zajmuje się MIVA Polska – stowarzyszenie na rzecz środków transportu dla misjonarzy, działające pod patronatem Komisji Episkopatu ds. Misji. MIVA jako inicjator obchodów Tygodnia św. Krzysztofa co roku zaprasza kierowców i użytkowników pojazdów do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne. 

Każdy kierowca może złożyć w formie podziękowania za szczęśliwe podróże oraz opiekę i błogosławieństwo Boże podczas jazdy dobrowolne wsparcie na zakup pojazdów dla misji. W  ten sposób kierowcy mogą stawać się misyjnymi współpracownikami i uczestniczyć w realizacji Chrystusowego mandatu misyjnego 

– podkreślił bp Piotrowski.

W 2022 r. dzięki zebranym ofiarom MIVA Polska zrealizowała 88 projektów na zakup 844 różnych pojazdów w 28 krajach świata: 41 samochodów, w tym 3 busy i 1 ambulans do misyjnego szpitala w Kamerunie; 42 motocykle (23 do posługi misjonarzy i 19 do posługi katechistów misyjnych); 1 quad, 1 łódź motorowa, 1 moto-furgon medyczny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter