1 grudnia
czwartek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z Kamionka na Jasną Górę

Ocena: 0
447

Z warszawskiego Kamionka na Jasną Górę wyruszyła 16 sierpnia Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła.

fot. Irena Świerdzewska

Mszy Świętej w konkatedrze przewodniczył bp Marek Solarczyk. – Niech będzie to czas umocnienia na drodze do świętości. Niech Bóg, przemawiając do waszych serc, da wam taką ufność i moc, że staniecie się świadkami dla innych. Bądźcie zatem ludźmi Bożej jasności, Bożego pokoju i miłosierdzia – powiedział bp Marek Solarczyk.

Na szlak wyruszyło około 80 osób, 10 osób pielgrzymuje duchowo.

– Ta pielgrzymka jest dla nas szczególna, bogata w jubileusze. W tym roku przeżywamy 360. rocznicę wyjścia ludu Pragi na Jasną Górę w podziękowaniu za dar obrania Matki Bożej przez Jana Kazimierza na królową Polski – mówi ks. Robert Mikusek, przewodnik pielgrzymki. – Na Jasnej Górze będziemy uczestniczyć 26 sierpnia w uroczystościach ogólnopolskich obchodów 300-lecia koronacji Matki Bożej Częstochowskiej. Na trasie będziemy modlić się, by dobrze przygotować się do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji warszawsko-praskiej, które rozpocznie się 2 września – mówi ks. Mikusek.

– W zawierzeniu Matce Bożej widzę jedyny ratunek dla Polski i świata. Moją intencją jest także, by cała Polska usłyszała wołanie z Fatimy do codziennego odmawiania Różańca – mówi pan Roman z parafii św. Trójcy w Latowiczu.

– Idę po raz 46. To niewiele mniej niż mam lat. Pielgrzymka to umocnienie mojej wiary i obecność we wspólnocie, która czuje tak jak ja – mówi Hanna Olech z parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu.

Marianna Gębska pielgrzymuje po raz 38. – Pielgrzymka bardzo wychowuje. Pielgrzymuję, bo mam za co dziękować. Za zdrowie, opiekę Matki Bożej – mówi 88-letnia pani Marianna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Piątek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9, 27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter