25 stycznia
poniedziałek
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XVII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

Ocena: 0
528

Wdrażanie postanowień synodu o młodzieży w duszpasterską praktykę w Polsce, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie oraz nowy trzyletni program formacyjny dla młodzieży - to główne tematy XVII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbędzie się od 8 do 10 listopada w Turnie pod Radomiem.

fot. pixabay.com/CC0

W trzydniowych obradach Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży wezmą udział delegaci i duszpasterze ze wszystkich polskich diecezji, świeccy liderzy duszpasterstw młodzieży, a także przedstawiciele wspólnot.

– Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz zaplanowania dalszej pracy – powiedział bp Marek Solarczyk, delegat KEP ds. Powołań i przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Główne tematy spotkania to wdrażanie postanowień ubiegłorocznego synodu o młodzieży w duszpasterską praktykę w Polsce, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 r. oraz nowy trzyletni program formacyjny dla młodzieży pod nazwą „Masz wiadomość”.

Bp Solarczyk wyjaśnił, że nowy trzyletni program formacyjny dla młodzieży „Masz wiadomość” nawiązuje do tematów, które papież Franciszek zapowiedział w ramach przygotowań do ŚDM w Lizbonie. W czasie obrad będzie również mowa o tym, jak można przełożyć na grunt duszpasterstwa młodzieży w Polsce adhortację apostolską „Christus vivit”.

– Dokument zwraca uwagę na trzy płaszczyzny: bardzo osobistej relacji młodego człowieka do Pana Boga; relacji, którą może przeżyć on we wspólnocie Kościoła, oraz płaszczyznę tego wszystkiego, za co on może odpowiadać i co może wnieść w życie innych, jeśli chodzi o odpowiedzialność za wspólnotę Kościoła, za życie wiary innych, czy odpowiedzialność za to, co jest pewną formą życia społecznego, w której sam funkcjonuje

– powiedział bp Solarczyk.

W czasie Forum zaplanowano także praktyczne warsztaty dla kapłanów, młodzieży oraz osób odpowiedzialnych za powołania.

Uczestnicy zjazdu wezmą również udział w modlitwie ekumenicznej w duchu Taize w katedrze radomskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
+ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Dz 22,3-16 albo Dz 9,1-22; Ps 117,1-2; Mk 16,15-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter