30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wytrwajcie w pięknie duchowym" - Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Ocena: 0
3463

Abp Józef Michalik spotkał się z ewangelizatorami Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB). Wcześniej senior archidiecezji przemyskiej przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Kazanie wygłosił ks. Janusz Marszałek – jeden z pierwszych inicjatorów akcji. On również zachęcał do wytrwałości.

fpt. bieszczadydlajezusa.pl

W Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów bierze udział ok. 60 ewangelizatorów, którzy przyjechali nie tylko z archidiecezji przemyskiej, ale i z innych rejonów Polski. Abp Michalik uznał, że są to „najlepsi ludzie zebrani z całej Polski”. – Wytrwajcie w tym pięknie duchowym, żebyście mogli przejąć hierarchię wartości od Pana Jezusa i dzielić się Ewangelią – powiedział.

Hierarcha wskazywał, że w każdej czynności i w każdym powołaniu lub zawodzie należy angażować się na 100 procent. – Jeśli człowiek nie chce się oddać całkowicie tej sprawie, to będzie kulał wewnętrznie, szarpał się – stwierdził.


Przed spotkaniem emerytowany metropolita przemyski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Podczas niej kazanie wygłosił ks. Janusz Marszałek, który przed laty był jednym z inicjatorów akcji.
On również zachęcał do wytrwałości. – Prawdziwa postawa ewangelizatora to jest wytrwanie. Jezus mówi: kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony – zaznaczył.

Podkreślił, że ewangelizator jest posłańcem Chrystusa w celu głoszenia prawdy o królestwie Bożym. – Ewangelizator nie jest szefem korporacji, menadżerem, coachem, showmanem, to nie jest gwiazda. Ewangelizator to ten, który pomaga drugiemu człowiekowi spojrzeć na swoje życie – wskazywał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter