2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wyruszyła Pielgrzymka Rodzin "Totus Tuus"

Ocena: 0
1038

„Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię” – pod takim hasłem 5 sierpnia spod Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie wyruszyła 34. Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus”.

fot. Rafał Laszuk

Wśród grup pielgrzymujących szli także strażacy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażackiej. Inauguracyjnej Eucharystii i odprowadzeniu pielgrzymów asystowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP „Moderato”.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Henryk Hoser SAC. – Specyfika pielgrzymki polega na tym, że jest ona ciągłą modlitwą. Uczestniczy w niej ciało, serce i umysł człowieka – wskazywał w swojej homilii na ogromny trud i wysiłek ponoszony przez wiernych ofiarujących pokonaną drogę Najświętszej Maryi Pannie. Biskup diecezji warszawsko-praskiej mówiąc o rekolekcyjnym charakterze pielgrzymki, zachęcał wiernych do podjęcia refleksji nad własnym życiem. Zebranie ciała i duszy w całość ma stanowić dla człowieka jeden z głównych celów.

Pani Wiesława Kaczorek, uczestniczącej w Praskiej Pielgrzymce 11. raz, każdy dzień poświęca innej intencji. Pierwszego dnia dziękuje Bogu za otrzymane łaski, pozostałe dni ofiaruje modlitwie za bliskich. – Nie zamieniłabym pielgrzymki na żadne inne wakacyjne atrakcje. To doskonałe rekolekcje, odnowa duchowa i siła na cały rok – podkreśla.

Pan Arkadiusz Możdżeń idzie w Praskiej Pielgrzymce z rodziną po raz piąty. Ja mówi, po ciężkim roku pracy, wnosi to do jego życia odnowę duchową. – Po drodze spotykamy znajomych, którzy do nas dołączają. Idziemy grupą kilkunastoosobową, każdy zanosi w swoim sercu osobiste intencje – dodaje.

Dotarcie pielgrzymki na Jasną Górę zaplanowano na 14 sierpnia. W tym roku gromadzi ona około 400 wiernych podzielonych na siedem grup i dodatkową dziecięcą. Pielgrzymów polecamy w modlitwie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 czerwca

Piątek, dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 11-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter