26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wyrok na księdza Oko

Ocena: 0
575

Jeśli zamkną usta mnie, to także kolejnym osobom, które będą obawiać się wypowiadać publicznie. - mówi ks. prof. dr. hab. Dariusz Oko w rozmowie z Ireną Świerdzewską

fot. Andrzej Wiktor

Niemiecki sąd uznał, że w swoim artykule w „Thelogisches” podżegał Ksiądz do nienawiści. Co Ksiądz na to?

Artykuł jest częścią mojej książki „Lawendowa mafia. Z papieżami i biskupami przeciwko homoklikom w Kościele”. Wydana w ubiegłym roku, tłumaczona na kilka języków książka stała się bestsellerem. Wydanie słowackie przedmową opatrzył abp Ján Orosch. Mój artykuł ukazał się w najlepszym niemieckim czasopiśmie teologicznym. Przeszedł surową recenzję redaktorów, czyli spełnił najwyższe standardy naukowe. Oskarżono mnie jednak, że obrażam „grupę ludności”, używając takich określeń, jak „pasożyty, które zabijają własnego nosiciela” oraz „metastazy rakowe”. Od strony prawnej wyrok jest kuriozalny, ponieważ nie określono, jaką grupę ludności obraziłem. Sugeruje się, że obrażam wszystkich homoseksualistów. Natomiast książka i artykuł dotyczą mafii homoseksualnej w Kościele, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona jest homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Piszę o takich ludziach, jak były kard. Theodore McCarrick z USA, kard. Keith O’Brien ze Szkocji oraz kard. Hans Hermann Groër z Austrii. Za to skazuje się mnie na więzienie. To tak, jakby prawnik mówił o zbrodniarzach mafii sycylijskiej, a prokurator z Mediolanu skazał go za obrażenie wszystkich Sycylijczyków czy Włochów.

 

Kto wniósł oskarżenie?

Oskarżenie wniósł ks. dr Wolfgang Rothe, który w 2004 r. był wicerektorem w seminarium duchownym St. Pölten pod Wiedniem. W seminarium tym regularnie odbywały się orgie homoseksualne, obficie zakrapiane alkoholem. Policja w komputerze seminaryjnym znalazła około 40 tys. zdjęć pornograficznych, a wśród nich te z najgorszą pedofilią dziecięcą, jak np. gwałt na pięcioletnim chłopcu, oraz sceny współżycia ze zwierzętami. Seminarium zostało zamknięte. Prasa opublikowała zdjęcie, jak ks. Rothe całuje się z jednym z kleryków. Wicerektor wszystkiemu zaprzecza. Jednak jego biskup mu nie wierzył i natychmiast usunął go z seminarium, chciał go też w ogóle usunąć z kapłaństwa, ale ks. Rothe przeprowadził się do Monachium, gdzie widocznie znalazł dostatecznie mocnych protektorów. Znany jest jako swoisty „apostoł homoseksualistów”, stał się twarzą homoseksualizmu w Kościele niemieckim, błogosławi pary w takich związkach, kpi przy tym z papieża Franciszka. Jest najlepszym przykładem, jak silne i niszczące są w Kościele grupy homoseksualistów. To jakby mocne postscriptum dla mojej książki.

 

Podda się Ksiądz wyrokowi niemieckiego sądu?

Wyrok nie jest prawomocny. Redakcja pisma „Thelogisches” jest oburzona, mówi o homoseksualnym terrorze. Będziemy odwoływać się od tego wstępnego wyroku i przygotowujemy się do procesu przed sądem następnej instancji. Ordo Iuris wzięło na siebie organizację obrony, znalazło i opłaca świetnego adwokata, który w moim imieniu złożył protest i będzie prowadził całą sprawę.

W tej sprawie chodzi nie tylko o mnie, ale też o obronę wolności słowa i debaty naukowej, a także wolności religijnej w całej Unii Europejskiej, bo sądy innych krajów mają mocną tendencję do naśladowania sądów niemieckich. Chodzi również o obronę podstawowej godności osoby ludzkiej i chrześcijaństwa, które takimi wyrokami ma być stopniowo wymazywane z mapy Europy. Jeśli zamkną usta mnie, to także kolejnym osobom, które będą obawiać się wypowiadać publicznie. To oznacza dalsze umacnianie się totalitaryzmu genderowego, który – jak widać – jest w swojej strukturze i działaniu coraz bardziej podobny do totalitaryzmu bolszewickiego. Te ideologie łączy między innymi nienawiść do chrześcijaństwa oraz do prawdy i jej głosicieli. Napisałem rzetelny naukowy tekst o niszczeniu Kościoła od wewnątrz. W świecie naukowym na tezy, z którymi ktoś się nie zgadza, odpowiada się artykułem polemicznym. Dlaczego ks. Rothe nie napisał artykułu naukowego, który by obalał moje tezy, tylko cieszy się teraz ze skazania dwóch księży profesorów na więzienie? Bo genderyści boją się otwartej dyskusji, wiedząc, jak łatwo jest obalić ich tezy.

 

Czuje się Ksiądz zaszczuty?

Jako skazany czuję się w najlepszym towarzystwie, ponieważ według takich samych zasad dzisiaj w Niemczech na pewno skazano by również Pana Jezusa, i to na jeszcze dużo wyższy wyrok. O licznej grupie upadłych duchownych Jezus mówił o wiele mocniej: „obłudnicy, groby pobielane, mordercy proroków, węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?”. Toż to wszystko jest przecież według genderystów „mowa nienawiści”. W całej historii Kościoła moja książka o grzechu homoseksualizmu wśród duchownych jest dopiero drugą taką po wydanym przed tysiącem lat tekście św. Piotra Damianiego „Księga Gomory”. On, doradca pięciu papieży i doktor Kościoła, czyli jeden z najświętszych i najmądrzejszych chrześcijan, jest dla mnie wzorem i patronem. Jednak on o grzechach homoseksualnych księży mówił jeszcze ze trzy razy ostrzej i dosadniej niż ja. O homoseksualnych klikach i homoseksualnym lobby mówili też bardzo mocno i zdecydowanie papież Benedykt XVI i Ojciec Święty Franciszek. Czy ks. Wolfgang Rothe ich także oskarży i czy sąd niemiecki ich także skaże na więzienie?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter