31 października
sobota
Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wszyscy bywamy chorymi

Ocena: 0
136

– Sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem. Spotkania, w którym jest miłosierdzie Jezusowe, uzdrowienie, które przychodzi w sakramencie, ale służy wszystkim! To jest wydarzenie, które zmienia nie tylko chorych, ale i cały Kościół – mówił abp Grzegorz Ryś podczas obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w Łodzi.

fot. ks. Paweł Kłys

Podczas liturgii udzielono sakramentu chorych, a na jej zakończenie zostało pobłogosławionych i posłanych 20 wolontariuszy hospicjum domowego Caritas.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zwracając się do chorych i personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu, zauważył, że Kościół jest przekonany, iż każdy człowiek cierpiący winien walczyć z chorobą i wszystkimi godziwymi sposobami starać się o zachowanie swego zdrowia.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach abp Marek Jędraszewski przypomniał, że Kościół ma obowiązek przygarniania wszystkich dotkniętych chorobą i cierpieniem. – Stąd troska Kościoła o rodziców, krewnych i znajomych, którzy otaczają swoją miłością i współczuciem chorych. Z tego zatroskania Kościoła wynika duszpasterstwo chorych. Wszyscy oni są wielkim skarbem Kościoła – podkreślił.

O tym, że podjęte kierunki zmian w służbie zdrowia napawają nadzieją, mówił abp Sławoj Leszek Głódź w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie./xpk,KAI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 października

Sobota, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie bo jestem cichy i pokornego serca.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,18b-26; Ps 42,2-3.5; Łk 14,1.7-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter