4 czerwca
czwartek
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Współpracujcie ze świeckimi, nie zaniedbujcie powołań"

Ocena: 0
1338

Zachęcam was do dalszej bliskiej współpracy z osobami świeckimi. Dla Kościoła jest ona znakiem czasów i charakteryzowała także działalność waszego założyciela – to słowa Papieża skierowane do członków i współpracowników Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Zostali przyjęci przez Franciszka na specjalnej audiencji z okazji 150. rocznicy śmierci ks. Giuseppe Frassinettiego, założyciela zgromadzenia.

fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Odnosząc się do powszechnego powołania wszystkich ochrzczonych do świętości Papież, wezwał synów Maryi, aby na wzór założyciela szli drogą pokorną, radosną i z odwagą głosili Chrystusa. Dodał, aby dziś, kiedy Kościół stoi przed wieloma wyzwaniami, bez poczucia wyższości, w ewangelicznym duchu nieużytecznych sług wspierali go, robiąc wszystko co możliwe.

"Jednym z ważnych elementów waszego charyzmatu jest zaangażowanie na rzecz powołań, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich aspektów życia konsekrowanego. Wiemy, że to zawsze Bóg powołuje, ale my możemy i powinniśmy z Nim współpracować w tworzeniu dobrej gleby, w której obficie wrzucone ziarno powołania mogłoby zakiełkować i nie zmarnować się. Kościół ze szczególną starannością zajmuje się także formacją początkową i stałą wszystkich powołanych, zarówno do życia zakonnego, jak i kapłańskiego – stwierdził Ojciec Święty. - (...) Życzę wam, aby to wielkie dzieło modlitwy, katechezy, towarzyszenia, powołaniowej formacji miało zawsze uprzywilejowane miejsce w duszpasterskiej działalności waszego zgromadzenia".

Franciszek nawiązał także do zbliżającego się synodu biskupów poświęconego młodzieży. W tym kontekście wezwał ich, aby towarzyszyli młodym na ich drogach życia, często poplątanych, ale pełnych marzeń, które są także częścią Bożego wezwania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 czerwca

Czwartek, IX Tydzień zwykły
+ święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 22,9-18 lub Hbr 10,4-10; Ps 40,7-11b.17; Mt 26,36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter