11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wspólnota mam na Grochowie

Ocena: 0
1425

„Co dwie głowy, to nie jedna” – mówi znane przysłowie. Doskonale wiedzą o tym mamy z warszawskiego Grochowa, dlatego co tydzień spotykają się w parafialnej kawiarence, by dyskutować o tym, co dla nich ważne, wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać o swoim macierzyństwie.

Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 10-12 w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Kobielskiej 10.

– To oddolna inicjatywa samych mam, które w wielu warszawskich parafiach stworzyły grupy przyjazne zarówno mamom, jak i pociechom. Przy tym promują katolickie wartości, takie jak duchowy wymiar małżeństwa, naturalne planowanie rodziny, przygotowywanie dzieci do świadomej wiary i patriotyzmu, bezinteresowna pomoc czy poszanowanie życia ludzkiego – opisuje Kamila Bochenek, mama i organizatorka spotkań w parafii Nawrócenia św. Pawła.

W swobodnej atmosferze, przy herbacie i ciastach, cotygodniowe spotkania przybierają różnorakie formy. Dyskusje z ekspertami dotyczące chociażby naturalnych metod planowania rodziny, zdrowej diety czy obrony dzieci przed demoralizacją w świecie bajek przeplatają się ze spotkaniami prowadzonymi przez same mamy, które opowiadają o swoich pasjach. – W grupie możemy nie tylko porozmawiać o codzienności i dzieciach, ale również poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoimi talentami – przekonuje organizatorka spotkań na Grochowie. Każde spotkanie rozpoczyna modlitwa, bo najważniejsze jest to – dodaje – by ewangelizować przykładem własnego życia.

W styczniu odbędzie się spotkanie o rozszerzeniu diety niemowląt i masażu dziecięcym. Psycholog opowie o metodach wychowawczych.

Idea spotkań mam w parafiach jest realizowana w ponad dziesięciu warszawskich dzielnicach. Inicjatywa rozwija się również w Krakowie. Szczegóły na stronie www.spotkaniamam.pl.

Weronika Polkowska
fot. arch. Kamili Bochenek

Idziemy nr 2 (536), 4-10 stycznia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter