27 stycznia
poniedziałek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wrocław: akcja 24 godziny dla Pana

Ocena: 0
967

Przez całą noc z piątku na sobotę drzwi wrocławskiej katedry pozostawały otwarte. Każdy mógł wejść, by adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz przystąpić do sakramentu pojednania.

2016-03-05 11:00
xrk / Wrocław (KAI), sg

Akcja "24 godziny dla Pana" w głównej świątyni Wrocławia potrwa do soboty wieczorem, a zakończy się Mszą św. o 18.30.

Zainicjowana przez papieża Franciszka akcja „24 godziny dla Pana” spotkała się z odzewem świeckich członków ruchów i stowarzyszeń katolickich w archidiecezji wrocławskiej. Z inicjatywy takich wspólnot, jak: „Hallelu Jah”, „Jan Chrzciciel”, „Banedictus”, „Michael”, „Dom Boży”, „Zacheusz”, „Wrocław24”, „Agalliasis” i „Lew Judy” przez całą dobę w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadzili członkowie poszczególnych grup. Oni też zadbali o to, by w tym czasie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, zapraszając kapłanów do posługi i tworząc grafik spowiedników.

Zapraszając do udziału w inicjatywie organizatorzy przywołali słowa papieża z bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia „Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wielu młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”. – Prosimy, powieście plakat na swoich stronach, podlinkujcie wydarzenie na facebooku – pisali członkowie ruchów katolickich w zaproszeniu.

Inicjatywę chwali metropolita wrocławski. – Wartym podkreślenia jest to, iż podjęli ją ludzie świeccy – zauważa abp Józef Kupny, poproszony o komentarz dla KAI. – To napawa ogromnym optymizmem, że coraz więcej osób czuje się odpowiedzialnych za Kościół. Nie chcą być jedynie konsumentami, którzy korzystają z inicjatyw przygotowanych przez duszpasterzy, ale sami chcą dzielić się swoim przeżywaniem chrześcijaństwa z innymi – puentuje hierarcha.

To nie jest jedyna możliwość, kiedy wierni archidiecezji wrocławskiej będą mogli przystąpić do spowiedzi nocą. Z 23 na 24 marca w ramach akcji „Noc Konfesjonałów” swoje drzwi otworzy 13 kościołów we Wrocławiu. Wcześniej do rąk Dolnoślązaków trafi 70 tys. rachunków sumienia. Wolontariusze będą rozdawać się na ulicach, przystankach i pod galeriami handlowymi.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Pan moim światłem  i zbawieniem moim
Dziś w Kościele: niedziela, III tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 8, 23b–9, 3; Ps 27 (26),1bcde. 4. 13-14; 1 Kor 1,10-13.17; Mt 4, 12-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -