18 października
środa
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wraz z żonami

Ocena: 0.8
1853

Posługa szafarza nadzwyczajnego jest możliwa tylko w przypadku żonatych mężczyzn. Żona ma być wsparciem i pomocą oraz towarzyszką modlitwy

– Witam stu pięćdziesięciu nowych szafarzy i zarazem witam sto pięćdziesiąt żon nowych szafarzy – w tak miły sposób rozpoczął ks. Bartosz Szoplik doroczną pielgrzymkę kilkuset nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej archidiecezji warszawskiej. W tym roku wybrali się oni do Loretto, które, choć znajduje się na terenie diecezji warszawsko-praskiej, jest sanktuarium warszawiaków. I w tym duchu witały pielgrzymkę gospodynie tego miejsca – siostry loretanki, opowiadając o swym założycielu, błogosławionym księdzu Ignacym Kłopotowskim, który był przecież kapłanem warszawskim.

Matka Boża z Loretto roztoczyła wszelkie uroki swego sanktuarium i hojnie przywitała gości: niebo było błękitne, skąpany we wrześniowym słońcu las pachniał grzybami, wesoło śmigały ptaki. A że niektóre „szafarzowe” rodziny przyjechały z samego rana, na pierwszą konferencję miały już kosze pełne dorodnych prawdziwków, nie mówiąc o podgrzybkach i maślakach. Atmosfera była piękna, jak to u Matki Bożej: cisza potężnego lasu i głębokie skupienie.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (625), 24 września 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 października 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -