4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: Państwo młodzi bez maseczek

Ocena: 0
178

W Italii młoda para przy ołtarzu może znów pocałować się bez maseczek. W sobotę przestał obowiązywać nakaz ich noszenia przez narzeczonych podczas ślubu kościelnego - ogłosił Episkopat.

fot.www.pixabay.com

Maseczkę musi nadal mieć ksiądz, który ma też zachować dystans 1 metra.Konferencja Episkopatu Włoch zawiadomiła o tej zmianie przekazując odpowiedź, jaką otrzymała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Biskupi zapytali MSW o to, czy nadal młoda para musi mieć podczas ceremonii maseczki.

Komitet naukowy doradzający rządowi w sprawie kroków walki z koronawirusem odpowiedział: "Ponieważ państwa młodych nie można oczywiście uznać za osoby sobie obce, mogą nie nosić maseczek". Jednocześnie zalecono, aby dalej mieli je księża i by przestrzegali dystansu co najmniej jednego metra. Eksperci z komitetu naukowego podkreślili ponadto, że to zalecenie można rozszerzyć na śluby cywilne oraz ceremonie w obrządkach innych wyznań i religii. Również na mocy rozporządzenia Episkopatu Włoch od soboty zniesiony jest obowiązek noszenia przez księży jednorazowych rękawiczek podczas udzielania komunii.

Komitet naukowy poproszony przez biskupów o uchylenie tego nakazu zaznaczył zarazem, że kapłan musi skrupulatnie zdezynfekować ręce. To samo sugeruje się też wiernym.Według naukowców niewłaściwe użycie rękawiczek może wręcz dać "fałszywe poczucie bezpieczeństwa". W mocy pozostaje rekomendacja ekspertów, by unikać przyjmowania komunii bezpośrednio do ust.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter