26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wkrótce spotkanie "Jezus na Lodowisku 2016"

Ocena: 0
2236

Tegoroczna edycja spotkania Jezus na Lodowisku będzie jedną wielką modlitwą przygotowującą wiernych Podhala i całej Małopolski do Światowych Dni Młodzieży.

2016-06-04 14:34
materiały prasowe, sg
fot. materiały prasowe

11 czerwca 2016 r. w Hali Lodowej w Nowym Targu odbędzie się już po raz trzeci spotkanie, które mocnymi zgłoskami wpisało się w tradycję religijną południowego rejonu Polski.

Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest harmonijne połączenie najbardziej tradycyjnych form modlitwy i pobożności, typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki Bożej Ludźmierskiej, z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczą się członkowie Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Naważniejszym gościem Lodowiska będzie Jezus, obecny cały dzień nie tylko w różnorodnych formach modlitwy, ale przede wszystkim w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. O nauczanie zatroszczy się o. Augustyn Pelanowski, świadectwo własnego nawrócenia przedstawi Andrzej Sowa – Kogut.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania, będzie się modliła wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się 3 kwietnia 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni i potrzebujący będą mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczą się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy.

Centralnym momentem modlitewnym tegorocznego Lodowiska będzie Eucharystia sprawowana przez bpa Grzegorza Rysia. On też wprowadzi zgromadzenie w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży, oraz całą Polskę. Główną bowiem intencją spotkania jest modlitwa o owocny i bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Jezus na Lodowisku 2016 zakończy się uroczystym przejściem wszystkich uczestników w eucharystycznej procesji przez Bramę Miłosierdzia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska jest parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w Lodowisku traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

Bezpośrednim przygotowaniem duchowym do spotkania Jezus na Lodowisku będzie 10 czerwca modlitwa w Centrum Jana Pawła II w Krakowie z udziałem don Fabio Bartoli, odpowiedzialnych i członków Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawicieli krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

Więcej na stronie: http://jezusnalodowisku.pl/

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Tygodnik "Idziemy". 

Program spotkania:

9:00 – Zawiązanie wspólnoty – modlitwa uwielbienie Don Fabio Wspólnota Maryja Rzym/Kraków

9:15 – Przywitanie Matki Bożej Ludźmierskiej

9:30 – Przybycie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza

10:30 – Przerwa

11:00 – I Konferencja – o. Augustyn Pelanowski

12:00 – Przerwa

12:30 – Świadectwo Andrzej Sowa – Kogut.

13:30 – Przerwa obiadowa 

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej  II Konferencja – o. Augustyn Pelanowski

17:00 – Przerwa

17:30 – EUCHARYSTIA – Homilia bp Grzegorz Ryś.

19:00 – Przerwa

19:30 – Adoracja – Prośba o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem MB Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, ŚDM oraz całą Polskę – bp Grzegorz Ryś. Uwielbienie.

21:00 – Przejście w procesji Eucharystycznej z MB Ludźmierską do Bramy Miłosierdzia – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pożegnanie MB Ludźmierskiej. Rozesłanie i zakończenie. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter