8 października
sobota
Pelagii, Brygidy, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielkopostny łańcuch eucharystyczny za ofiary Covid-19

Ocena: 0
355

W okresie Wielkiego Postu biskupi Europy uruchamiają sieć modlitwy, tzw. łańcuch eucharystyczny, za ponad 770 tys. osób w Europie, które zmarły z powodu Covid-19. W ramach tej inicjatywy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) abp Stanisław Gądecki odprawi 15 marca Mszę świętą za ofiary pandemii.

Kościół od początku pandemii koronawirusa pragnie być blisko wszystkich tych, którzy zmagają się z jej skutkami: ofiarami i ich rodzinami, chorymi, wszystkimi, którzy na skutek Covid-19 tracą miejsca pracy, ponoszą straty finansowe i materialne, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z Covid-19 itd. Wielokrotnie do solidarności z tymi osobami wzywał papież Franciszek. Przy wielu okazjach do głosu Ojca Świętego przyłączali się także biskupi Europy.

Wspólnie rozważyliśmy możliwość, a nawet obowiązek, wspomnienia we Mszy świętej ofiar, bardzo licznych ofiar pandemii

– powiedział kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący CCEE, w swoim przesłaniu na rozpoczęcie tej inicjatywy.

Każda konferencja biskupia w Europie zobowiązała się do zorganizowania przynajmniej jednej Mszy świętej. Będzie to jak utworzenie łańcucha modlitwy, łańcucha eucharystycznego, ku pamięci i w intencji tak wielu osób. W tej modlitwie chcemy również pamiętać o rodzinach, które przeżyły żałobę i o tych wszystkich, którzy w tej chwili są jeszcze dotknięci chorobą i niepewni swojego życia

– zaznaczył kard. Bagnasco.

Do inicjatywy CCEE przyłączyła się także Konferencja Episkopatu Polski, w imieniu której jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki odprawi 15 marca Mszę świętą za ofiary pandemii w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Poznańskich.

Inicjatywa, w której wezmą udział wszystkie Konferencje Episkopatów Europy, ma na celu ofiarowanie znaku komunii i nadziei dla całego kontynentu.

My, biskupi Europy, jednoczymy się z naszymi wspólnotami chrześcijańskimi, naszymi kapłanami, wdzięczni tym wszystkim, którzy nadal poświęcają się ludziom najbardziej potrzebującym, aby wspierać naszym słowem, a przede wszystkim naszą modlitwą, ich zaangażowanie, abyśmy mogli razem patrzeć ku lepszej przyszłości

– powiedział przewodniczący CCEE.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 października

Sobota, XXVII tydzień zwykły
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
i zachowują je wiernie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11,27-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter