17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Ocena: 5
1004

Już za kilka dni rozpocznie się czwarta edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich (6-22 sierpnia). „Codziennie spotykamy się na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami. Naszym pragnieniem jest aby w ciągu tych 17 dni spotkań zawierzyć Matce Bożej jak najwięcej osób, instytucji, spraw, problemów" - zaprasza o. Mirosław Kopczewski, wikariusz Niepokalanowa.

Obraz Matki Bożej: mal. Leopold Kupelwieser, fot. Diana Ringo/licencja CC BY-SA 4.0/Niepokalanów - wikmedia commons

Św. Maksymilian Maria Kolbe mówił do współbraci w Grodnie 20 listopada 1927 r.:

Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu – i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze.

W Niepokalanowie Najświętsza Maryja Panna działa w sposób szczególny, wielu pielgrzymów doświadcza jej działania.

Sami tego doświadczyliśmy na przełomie czerwca i lipca, kiedy u jednego z naszych braci zakonnych stwierdzono koronawirusa. Brat ten wrócił z wakacji i przez 5 dni przebywał z nami. Do dnia dzisiejszego znajduje się na oddziale zakaźnym, walcząc o życie. Jego mama zmarła na koronawirusa a brat z żoną też trafili na oddział zakaźny. Na cały klasztor nałożono kwarantannę licząc się z tym, że w tak dużej grupie osób liczba zakażonych będzie znaczna. Około 30 braci miało z chorym kontakt bezpośredni. Po zrobieniu testów czekaliśmy na wyrok. Odpowiedź przyszła w pierwszą sobotę 4 lipca. Ze 107 osób wszystkie miały wynik ujemny na koronawirusa. Urzędniczka z sanepidu stwierdziła, że jest to niemożliwe, sprawdzała kilka razy wyniki, na koniec orzekła: to jest cud! Więcej informacji: niepokalanow.pl/wiadomosci oraz YouTube.

- opowiada o. Mirosław Kopczewski.

Dla nas jest to potwierdzenie tego, że obrana 4 lata temu droga zawierzenia Maryi jest właściwa. Od listopada 2016 r. co miesiąc odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkania „Oddaj się Maryi”, na których oddajemy Niepokalanej siebie i wszystkie swoje sprawy, problemy. Zawierzamy Jej także innych ludzi, instytucje i sprawy naszej ojczyzny. W ciągu tych 4 lat z kilkuset osób spotkania urosły do kilku tysięcy uczestników. Z nich zrodziło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Sztafeta Różańcowa i wiele innych inicjatyw. Ludzie przybywają z kraju i zagranicy aby tutaj, w tym świętym miejscu zawierzyć się Maryi całkowicie jak św. Maksymilian, św. Jan Paweł II, sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński i wielu innych. Zawierzenie Maryi jest ratunkiem dla świata. Każdy może zawierzyć Niepokalanej wszystko co ma najcenniejsze. Niepokalane Serce Maryi jest najbezpieczniejszym miejscem w całym wszechświecie. Tam szatan nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał dostępu. W tych trudnych czasach Maryja przychodzi z pomocą tym, którzy Jej zaufali.

- zachęca wikariusz Niepokalanowa.

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to duchowa akcja, której celem jest zawierzenie Niepokalanej jak najwięcej osób, instytucji i spraw. Każdego dnia Zakonnicy wraz z wiernymi oddają Matce Najświętszej kolejne dziedziny życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, rządzących, Kościół i dzieła nowej ewangelizacji, media, służbę zdrowia, bezpieczeństwo narodowe, kulturę, edukację i sztukę, sportowców i rodziny.

Każdego dnia możemy zawierzyć Maryi wszystkie osobiste i społeczne sprawy. Nie ma takiej rzeczywistości, z którą Matka Boża nie dałaby rady. Świadczą o tym świadectwa pielgrzymów: niepokalanow.pl/sanktuarium/wielkie-zawierzenie.

- wyjaśnia zakonnik.

Dla osób, które w dn. 6-22 sierpnia nie będą mogły przybyć osobiście do Niepokalanowa, a pragną włączyć się w modlitwę Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi będzie uruchomiona transmisja on-line na You Tube na kanale NIEPOKALANÓW oraz transmisja radiowa na falach Radio Niepokalanów. Swoje Intencje zawierzenia można nadsyłać na e-mail: zawierzenieintencje@gmail.com. Wszystkie nadesłane Intencje są drukowane, składane przy ołtarzu i dołączone do codziennej ofiary Mszy św.

W tym roku w pierwszych 9 dniach odbędą się rekolekcje różańcowe prowadzone przez franciszkanów z Niepokalanowa i p. Jana Budziaszka, perkusistę zespołu Skaldowie i apostoła różańca świętego. Jest to uwieńczenie trwającej nieprzerwanie 22 miesięcy Sztafety Różańcowej w której udział wzięło 5040 uczestników. Każdy z nich modlił się różańcem w intencji uwolnienia nas, naszych rodzin i ojczyzny od wszelkich zniewoleń i skutków grzechów,  jedną godzinę tygodniowo. Akcja potrwa do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą tj. do 15 sierpnia. Więcej informacji: niepokalanow.pl/klasztor/sztafeta-rozancowa. W dniach od 16 do 22 sierpnia zostaną podjęte tematy zagrożeń duchowych.

Ojciec Mirosław Kopczewski, który sam doświadczył wielu łask i pomocy od Matki Bożej zachęca nas do zawierzenia się jej Niepokalanemu Sercu:

Jak działa Najświętsza Maryja Panna? Szybko i skutecznie. Posłuchajcie mojego świadectwa. W 2000 roku będąc w jednym z sanktuariów Europy, spotkałem Polaka, który przyjechał tam szukać dla siebie ratunku. Był alkoholikiem i narkomanem i jak twierdził nikt w Polsce nie był w stanie mu pomóc. Dowiedział się, że tam jest wspólnota, która skutecznie pomaga takim jak on, ale go nie przyjęli. Rozmawiałem z nim kilka razy aby go przekonać by poszedł do księdza, który tam mieszka i pomaga osobom uzależnionym, ale nie chciał słuchać. Pewnego dnia po długiej rozmowie, w czasie której użyłem wszystkich argumentów aby go przekonać, niestety bezskutecznie. Szedłem załamany niepowodzeniem i powiedziałem w sercu: Maryjo weź sobie go i rób z nim co chcesz, ja na pewno go nie przekonam. Jeszcze dodałem: jeśli chcesz użyj mnie jako swojego narzędzia. Kamień z serca mi spadł, bo ja nie mogę więcej niż ONA. Następnego dnia spotkałem wspomnianego mężczyznę przy sklepie, nasza rozmowa trwała 2-3 minuty, on wstał i poszedł pod wskazany adres a wieczorem odnalazł mnie przy kościele i poprosił o spowiedź. Trwa przy Bogu już 20 lat. Tak działa Maryja. Więcej świadectw zawierzenia na: www.niepokalanow.pl.
Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter