28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan zarządza wizytację apostolską we francuskiej diecezji

Ocena: 0
658

Stolica Apostolska za pośrednictwem Dykasterii ds. Biskupów zarządziła wizytację apostolską w diecezji Fréjus-Toulon. Rozpocznie się w poniedziałek 13 lutego i powinna trwać kilka tygodni, ponieważ wiąże się z wysłuchaniem różnych podmiotów w diecezji, kapłanów, zaangażowanych świeckich, seminarzystów – poinformowano Radio RCF.

Fot. arch. idziemy.pl

Wizytację generalną powierzono metropolicie Dijon, arcybiskupowi Antoine'owi Hérouardowi, a pomagać mu będzie emerytowany sekretarz Dykasterii ds. Duchowieństwa abp Joël Mercier. Jej celem jest pogłębienie i kontynuacja prac prowadzonych przez kardynała Jean-Marca Aveline'a podczas jego braterskiej wizyty rozpoczętej w 2021 r. na prośbę Rzymu. W swoim raporcie arcybiskup metropolita Marsylii zakwestionował wartość rozeznania i kształcenia w seminarium w Castille. Doprowadziło to do zawieszenia święceń sześciu przyszłych diakonów i czterech przyszłych księży. Zwrócono również uwagę na kwestię przyjmowania i śledzenia działalności nowych wspólnot.

W opublikowanym w południe komunikacie prasowym diecezja Fréjus-Toulon poinformowała, że przyjęła tę wiadomość „w klimacie zaufania” i poprosiła wszystkich wiernych i duchownych diecezji do modlitwy w intencji tej wizytacji, „aby przyniosła oczekiwane owoce dla dobra naszej diecezji".

Tamtejszy Kościół wykorzystał ostatnie miesiące do zastanowienia się nad tym, jak poprawić różne obszary zarządzania. Chodziło o wzmocnienie metod monitorowania różnych wspólnot przyjętych do diecezji, ale także poprzez wizytacje duszpasterskie podejmowane przez bpa Dominique’a Rey, ordynariusza diecezji obejmujące całe terytorium departamentu Var. Od września ubiegłego roku na osobiste spotkanie ze swoim biskupem przybyło ponad 100 księży i przeprowadzono wizytację kilkunastu parafii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 20,19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Uśmiech ze spotkania z Bogiem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter