6 czerwca
sobota
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych

Ocena: 0
364

W związku z międzynarodowym kryzysem epidemiologicznym, Prefektura Domu Papieskiego wydała komunikat w którym informuje, że wszystkie uroczystości liturgiczne Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez udziału wiernych.

Fot. cathopic.com/ Fiore Bagatello

Decyzja oznacza, że msze św. i nabożeństwa będą dostępne dla wiernych wyłącznie w formie transmisji prowadzonej przez watykańskie media. W wydanym komunikacie nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących uroczystości Wielkiego Tygodnia. Nie wiadomo zatem, jaki przebieg będzie miała msza w Niedzielę Palmową, a także Droga Krzyżowa, której miejscem jest zawsze rzymskie Koloseum.

Ponadto Prefektura Domu Papieskiego poinformowała, że do 12 kwietnia papieskie audiencje generalne i modlitwy Anioł Pański w południe będą dostępne wyłącznie w formie transmisji wideo, a zatem także bez udziału wiernych. Wcześniej zaznaczano, że chodzi o to, by uniknąć zakażeń koronawirusem w tłoku podczas kontroli przy wejściu na plac Świętego Piotra. Został on zamknięty.

Odnosząc się do tych informacji dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni zapewnił, że uroczystości liturgiczne przewidziane na czas Wielkiego Tygodnia odbędą się. Obecnie trwają prace nad sposobem ich przebiegu, aby uwzględnić środki bezpieczeństwa wprowadzone w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Bruni potwierdził także, że wszystkie uroczystości będą bezpośrednio transmitowane przez radio i telewizję oraz w streamingu na stronie Vatican News.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Sobota, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Norberta, biskupa
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 4,1-8; Ps 71, 8-9.14-17; Mk 12,38-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter