25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: papież Franciszek spotka się z ofiarami pedofilii

Ocena: 0
1949

Podczas swej dwudniowej wizyty w Irlandii w sobotę i niedzielę papież Franciszek spotka się z ofiarami pedofilii - zapowiedział rzecznik Watykanu Greg Burke. Dodał, że papież będzie modlił się za ofiary w katedrze w Dublinie.

W trakcie wtorkowego briefingu przed podróżą Franciszka na IX Światowe Spotkanie Rodzin rzecznik Stolicy Apostolskiej nie podał żadnych szczegółów dotyczących planów spotkania z ofiarami seksualnego wykorzystywania ze strony duchowieństwa. Zazwyczaj podczas papieskich pielgrzymek odbywają się one przy zachowaniu pełnej dyskrecji, a Watykan informuje po ich zakończeniu.

Dyrektor watykańskiego biura prasowego powiedział ponadto, że Franciszek będzie modlił się za ofiary pedofilii w dublińskiej katedrze.

Irlandia to kraj, w którym doszło do jednego z największych pod względem skali, liczby ofiar i sprawców skandalu pedofilii w ciągu siedmiu dekad począwszy od lat 30-40 zeszłego wieku. 

Przypominają o tym przed podróżą Franciszka tamtejsze stowarzyszenia ofiar i ich działacze walczący o surowe ukaranie sprawców tych czynów oraz kościelnych hierarchów, którzy je ukrywali.

W 2010 roku specjalny list do katolików w Irlandii wystosował papież Benedykt XVI.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -