25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: nowy sekretarz dykasterii ekumenicznej

Ocena: 0
137

Ojciec Święty mianował księdza Flavio Pace, dotychczasowego podsekretarza Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich, sekretarzem Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan, przydzielając mu stolicę tytularną Dolia i nadając mu osobisty tytuł arcybiskupa - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

VaticanNews

Arcybiskup - nominat Flavio Pace urodził się 29 lipca 1977 w Monzie.  8 czerwca 2002 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do archidiecezji mediolańskiej. Po święceniach pracował jako wikariusz w Abbiategrasso. Opiekował się młodzieżą, nauczał religii i był kapelanem w lokalnym hospicjum. Następnie rozpoczął studia w Papieskim Instytucie Studiów Arabskich i Islamologii, gdzie uzyskał certyfikat z islamologii, a następnie współpracował przy niektórych inicjatywach dotyczących relacji między archidiecezją mediolańską a islamem. W 2011 rozpoczął pracę w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. 3 lutego 2020 został mianowany przez papieża Franciszka podsekretarzem tej dykasterii.  

Zadaniem Dykasterii do spraw Popierania Jedności Chrześcijan jest zajmowanie się dziełem ekumenicznym, poprzez odpowiednie inicjatywy i przedsięwzięcia, podejmowane zarówno wewnątrz Kościoła katolickiego, jak i w relacjach z innymi Kościołami i Wspólnotami kościelnymi, zmierzające do przywrócenia jedności chrześcijan.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter