24 lutego
poniedziałek
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: audiencja dla kościelnych prawników

Ocena: 0
878

– Zachęcam was do przeżywania waszych obowiązków nie jako zawód, czy co gorsza jako władzę, ale jako służbę dla dusz, zwłaszcza tych najbardziej zranionych – powiedział Franciszek, przyjmując na audiencji uczestników kursu formacyjnego zorganizowanego przez Trybunał Roty Rzymskiej.

2016-03-12 21:08
st (KAI) / Watykan, mz

Franciszek wskazał przy tej okazji znaczenie wierności małżeństwa, nawet wówczas, gdy pojawiają się trudności.

Nawiązując do tematyki kursu poświęconego nowym procedurom stwierdzenia nieważności małżeństwa, papież podkreślił, że ich niedawne uproszczenie i przyspieszenie ma ukazać troskę Kościoła wobec wiernych, którzy mają wątpliwości co do ważności zawartego sakramentu. Zachęcił, aby nowe normy zostały przyjęte i zgłębione przez pracowników trybunałów kościelnych, żeby rodziny mogły doświadczyć posługi sprawiedliwości i miłosierdzia, bowiem zbawienie dusz jest najwyższym prawem Kościoła. W odniesieniu do osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach Ojciec Święty podkreślił, że Kościołowi zależy, aby uczestniczyły one w życiu jego wspólnoty.

– Ale, zajmując się ranami osób, które proszą o ustalenie prawdy o ich nieudanym małżeństwie, patrzymy z podziwem na tych, którzy nawet w trudnych warunkach, pozostają wierni więzi sakramentalnej. Ci świadkowie wierności małżeńskiej powinni wspierani i ukazywani jako przykłady do naśladowania. Wiele kobiet i mężczyzn znoszą wielkie ciężary, poważne trudy, aby nie zniszczyć rodziny, być wiernymi w zdrowiu i w chorobie, w trudnościach i w życiu spokojnym: to jest wierność. Są dzielne osoby! – powiedział Franciszek.

Na koniec papież zaapelował do pracowników trybunałów kościelnych, by przeżywali swoje obowiązki nie jako zawód, czy co gorsza jako władzę, ale jako służbę dla dusz, zwłaszcza tych najbardziej zranionych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 lutego

Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!
Dziś w Kościele: Niedziela, VII tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Kpł 19, 1- 2. 17- 18; Ps 103, 1b-4. 8.10.12-13; 1 Kor 3, 16-23; Mt 5, 38-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -