26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawska Pielgrzymka Rowerowa wyruszyła na Jasną Górę

Ocena: 0
559

Z Warszawy wyruszyła dziś Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Pielgrzymi wyjechali do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej po Mszy w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 8:00.

Fot. Centrum Opatrzności Bożej, www.centrumopatrznosci.pl

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Eucharystia daje życie”. Komandor grupy „warszawska rowerowa.pl” Cezary Konopacki podkreśla, że pątnicy w tym roku będą pielgrzymować w duchu rozważań kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W tym niezwykłym roku, w którym za chwilę przeżywać będziemy beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z ich myślami, z ich mocą duchową będziemy pielgrzymowali przed obraz Jasnogórskiej Pani, tak bliskiej szczególnie Prymasowi Wyszyńskiemu. Pomocą duchową dla pielgrzymów, przez kolejne dni, aż do następnej pielgrzymki w 2022 roku będzie lektura duchowa „Kromka Chleba”, zawierająca myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– wyjaśnia Cezary Konopacki.

Dodaje, że dzień pielgrzymki rowerowej jest zbliżony do programu dnia pielgrzymki pieszej.

Cała trasa liczy niespełna trzysta kilometrów. Trwa trzy i pół dnia. Dystanse dzienne oscylują w granicach osiemdziesięciu kilometrów. Plan dnia jest bardzo podobny jak w przypadku pielgrzymek pieszych. Dzień rozpoczyna msza święta poranna, w ciągu dnia cykliczne modlitwy: „Koronka do Miłosierdzia Bożego”, „Anioł Pański”, „Tajemnice Różańca Świętego”, ale także wieczorna konferencja, która stanowi podsumowanie dnia, połączone z „Apelem Jasnogórskim”.

– podkreśla komandor pielgrzymki.

Tegoroczna grupa pielgrzymkowa liczy 70 osób. Opiekunem duchowym jest ksiądz Włodzimierz Serżysko z diecezji warszawsko-praskiej.

Pielgrzymka pojedzie trasą sanktuariów między innymi: Opatrzności Bożej, błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Świętej Rodziny w Studziannej.

Szlak pątniczy zakończy się 14 sierpnia Mszą świętą o godz. 13.00 w Sanktuarium na Jasnej Górze. Szczegółowe informacje: warszawskarowerowa.pl i na facebooku Centrum Opatrzności Bożej .

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter