29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: Wspólnota Sant'Egidio zaprasza dziś o godz. 20 do Modlitwy o Pokój

Ocena: 5
821

Choć pandemia koronawirusa w znacznym stopniu sparaliżowała nasze życie, to nie zatrzymała zbrojnych konfliktów, jakie toczą się w wielu zakątkach świata. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza 1 stycznia na Modlitwę o Pokój.

Jednocząc się z apelem papieża Franciszka o budowanie „kultury troski o przezwyciężenie często dziś dominującej kultury obojętności, odrzucenia i konfrontacji” warszawska Wspólnota Sant’Egidio zaprasza mieszkańców stolicy na uroczystą Modlitwę o Pokój. Odbędzie się ona dziś, 1 stycznia, o godz. 20.00 w parafii św. Barbary (ul. Nowogrodzka 51). Podczas modlitwy będą wymieniane wszystkie państwa i regiony świata, w których toczą się wojny i konflikty. Przed nabożeństwem odczytany zostanie apel o pokój.

Modlitwie będzie towarzyszyła bożonarodzeniowa kolekta, którą Wspólnota Sant’Egidio przekaże na rzecz mieszkańców Cabo Delgado w północnym Mozambiku. W wyniku ataków pseudo-dżihadystów dach nad głową i normalne życie straciło tam już 500 tys. ludzi. Ofiary można też wpłacać na konto Fundacji Sant’Egidio Polska, nr 43 1750 0012 0000 0000 3519 5197, z dopiskiem „Mozambik”.

W Warszawie regularna modlitwa o pokój ze Wspólnotą Sant’Egidio odbywa się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 20.00 w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Tamka 4a.

Modlitwy o pokój, wspierające przesłanie papieża Franciszka, Wspólnota Sant’Egidio organizuje na całym świecie. Ponadto 1 stycznia o godz. 11.05 online na stronie www.santegidio.org oraz w mediach społecznościowych odbyła się wirtualna manifestacja „Pokój wszystkim ziemiom 2021”, tłumaczona na język angielski, włoski, francuski, hiszpański i portugalski.

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Słowa Bożego.

Wspólnota troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego poprzez odbywające się „w duchu Asyżu” spotkania „Ludzie i religie”. Wspiera procesy pokojowe, angażując się w mediacje m.in. w Mozambiku czy – ostatnio – w Sudanie Południowym. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie obecna jest od 2008 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter