22 marca
piątek
Katarzyny, Boguslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: trwa Msza Święta za Ojczyznę z udziałem prezydenta

Ocena: 0
394

Msza Święta w intencji ojczyzny rozpoczęła się w sobotę rano w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bierze w niej udział prezydent Andrzej Duda z małżonką oraz premier Beata Szydło.

fot. PAP/Jacek Turczyk

Przed Mszą Świętą prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu Stanisław Karczewski i Marek Kuchciński złożyli wieńce w Panteonie Wielkich Polaków.

Mszy Świętej w 99. rocznicę odzyskania niepodległości przewodniczy metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz a homilię wygłosi biskup połowy WP Józef Guzdek. Mszę św. koncelebruje nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W świątyni obecni są też m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister cyfryzacji Anna Streżyńska i szef BBN Paweł Soloch.

Na zakończenie Mszy Świętej odmówiony zostanie "Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Ojczyzny Opatrzności Bożej". 

W południe odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza a wieczorem w Świątyni Opatrzności Bożej koncert galowy z okazji Dnia Niepodległości. Przed mszą św. prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu złożyli wieńce przed tablicą upamiętniającą ofiary, które zginęły w katastrofie smoleńskiej i przed grobem prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, które znajdują się w panteonie wielkich Polaków. Msza św. inauguruje cykl wydarzeń, który w 2018 roku zwieńczą obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (PAP)

Iwona Żurek, Stanisław Karnacewicz

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -