28 lutego
piątek
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: szkolenia dla wolontariuszy rekolekcji Jezus na Stadionie 2015

Ocena: 0
3021
420 wolontariuszy rekolekcji Jezus na Stadionie 2015 wzięło udział w specjalnych szkoleniach, które odbyły się w podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze.
20150321 19:55
mag / Warszawa (KAI), mz
 
W programie zjazdu były wykłady, ćwiczenia w grupach oraz wspólna modlitwa. – Poprzez comiesięczne spotkania chcemy przygotować wolontariuszy od strony duchowej i organizacyjnej, aby mogli lepiej przeżyć swoje doświadczenie Boga oraz posłużyć tym, którzy na ten stadion przyjadą – powiedział ks. Rafał Jaroszewicz z koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

W czasie pierwszego zjazdu, który odbył się w lutym, wolontariusze zapoznali się z zakresem swoich przyszłych działań i odpowiedzialności. Tym razem mieli okazję poznać min. przyczyny i rodzaje zniewoleń duchowych. – Jest to o tyle ważne, że w czasie rekolekcji Jezus na Stadionie, które w lipcu poprowadzi o. John Bashobora, mogą spotkać się z osobami zniewolonymi duchowo i muszą wiedzieć jak mają się w takich sytuacjach zachować – powiedziała s. Tomasza, prowadząca wykład dla wolontariuszy.

Przyrównała zachowywanie pierwszego przykazania Dekalogu do parasola ochronnego. – Wraz z odrzuceniem Boga człowiek jest narażany na działanie złego ducha, czego owocem może być nawet zniewolenie– zauważyła. Zwróciła także uwagę, że jedną z poważnych przeszkód na drodze wiary jest brak przebaczenia. – Nieprzebaczenie drugiemu zamyka człowieka na przyjęcie przebaczenia od Boga – przypomniała prelegentka.

Ostrzegła też przed zgubnymi skutkami czynów świętokradzkich. – Wszystkie świętokradzkie spowiedzi, niegodne przyjęcia sakramentu Eucharystii, obnażają nasz lekceważący stosunek do Boga i otwierają na działanie złego ducha – zauważyła s. Tomasza.

Podkreśliła również znaczenie sakramentu chrztu świętego. – Bóg jest ponad złą, trudną czy skomplikowaną przeszłością naszych rodzin. W sakramencie chrztu gładzi wszystkie nasze grzechy, dając nam nowe życie. Przyznała, że owszem istnieje coś takiego jak skutki postępowania naszych rodziców, czy dziadków, ale jak zaznaczyła – mogą one nas dotknąć tylko wówczas, kiedy oddalamy się od Boga.

W czasie zjazdu był także czas na modlitwę uwielbienia. – Często prosimy Boga o coś czy przepraszamy Go, a uwielbienie pozwala człowiekowi oderwać się od samego siebie i skupić tylko na Bogu. Poza tym taka modlitwa łączy ludzi, którzy na co dzień, będąc w różnych ruchach czy wspólnotach, praktykują różne formy modlitwy – powiedział Magdalena Plucner.

Spotkanie zakończyło się Mszą świętą.

II spotkanie pt. Jezus na Stadionie odbędzie się 18 lipca 2015 roku. Rekolekcje będą przebiegały pod hasłem „Przychodzę aby dać ci życie w obfitości” Podobnie jak miało to miejsce dwa lata temu, także teraz w programie spotkania przewidziano trzy konferencje o. John Bashobory, wspólny różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, uroczystą Eucharystię oraz adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uwielbienia i modlitwą o uzdrowienie.

Dla sympatyków i przyszłych uczestników spotkania na Stadionie Narodowym organizatorzy zaplanowali w tym roku kilka ścieżek formacyjnych, które są stopniowo umieszczane na stronie www.jezusnastadionie.pl. Na stronie trwają także zapisy na rekolekcje. Dotychczas zgłosiło się 13 673 osób.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli,
a Pan Bóg będzie z wami

Dziś w Kościele: piątek po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 58, 1-9a; Ps 51, 3-6b.18-19; Mt 9, 14-15
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
28 lutego – Parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -