23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: sklep charytatywny fundacji "Salvatti.pl"

Ocena: 0
797

Pallotyńska Fundacja Misyjna „Salvatti.pl” uruchomiła w Warszawie sklep charytatywny „AMAKURU”. To prawdopodobnie jedyna tego typu inicjatywa w naszym kraju.

2016-03-03 00:13
rl, mip / Warszawa (KAI), sg

Kupując w tym miejscu kawę, herbatę czy inne produkty – nie tylko spożywcze, ale również np. rękodzieło – można wesprzeć mieszkańców Afryki – powiedział ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Salvatti.pl”.

– Jednym z najważniejszych celów, jakie chcemy zdobywać wykorzystując zdobyte tutaj fundusze, to budowa "maternite", czyli oddziału położniczego w prowadzonym przez siostry pallotynki szpitalu w Kigali, stolicy Rwandy – podkreślił prezes ks. Limanówka, wskazując, że pozyskane tu środku wesprą również dotychczasowe inicjatywy fundacji. – Wspomagamy siostry, które prowadzą akcję dokarmiania dzieci. Prowadzimy też inne akcje społeczne, jak fundowanie stypendiów młodzieży, czy pomoc w rozpoczęciu samodzielnego biznesu – wymienił duchowny.

Wiceprezes Fundacji Monika Mostowska zauważyła, że sklep charytatywny wpisuje się w ideę pójścia o krok dalej niż tylko tradycyjne misje. – Nie tylko ewangelizujemy, ale też uczymy przedsiębiorczości. Pokazujemy, że mogą oni na swoje życie zarobić i że to, co robią u siebie, jest atrakcyjne dla innych, dla Europy – podkreśliła Monika Mostowska.

Wkrótce w sklepie powstanie także kawiarnia. Skosztować będzie można wyśmienitej afrykańskiej kawy arabica. Będzie to także miejsce spotkań, ciekawych debat czy skierowanych do młodzieży lekcji o Afryce. 

Sklep ma także swoje miejsce w internecie: www.sklep.salvatti.pl

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -