23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa-Praga: Diecezjalna Droga Krzyżowa

Ocena: 0
1076

– Kontemplacja Męki i śmierci Chrystusa są szkołą cierpienia – powiedział abp Henryk Hoser SAC na zakończenie Diecezjalnej Drogi Krzyżowej, która przeszła w piątek 18 marca wieczorem ulicami stołecznej Pragi.

2016-03-18 23:13
mag / Warszawa (KAI), mz

Zainaugurowała ona Diecezjalne Triduum Młodych, które przebiega pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Rozważania i oprawę muzyczną do poszczególnych stacji przygotowali wolontariusze ŚDM.

Na zakończenie drogi krzyżowej biskup warszawsko-praski przekonywał, że Bóg towarzyszy człowiekowi we wszystkich doświadczeniach jego życia, również tych bardzo trudnych i bolesnych.

– Idąc drogą cierpienia nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Chrystusa umacnia nas posyłając ludzi takich jak Szymon czy Weronika, którzy wspierają nas słowem, gestem czy modlitwą. Ich obecność zaprasza nas również do wyjścia poza krąg własnego doświadczenia i dostrzeżenia innych, którzy również cierpią dźwigając swój krzyż – stwierdził abp Hoser.

Podkreślił, że kontemplacja Męki i śmierci Chrystusa jest dla człowieka szkołą cierpienia. – Każdy z nas przejdzie kiedyś przez próbę cierpienia. Jego sens będziemy mogli jednak odkryć dopiero wówczas, kiedy powierzymy je Bogu – zauważył biskup warszawsko-praski.

Rozważania do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oparto o papieskie listy i wystąpienia do młodych. – W czasie nabożeństwa modlono się, by młode osoby pomimo zła jakie widzą w świecie, nigdy nie zatraciły wrażliwości serca i zawsze szukały Bożego oblicza.

Modląc się za młodocianych przestępców i tych, którzy sami wydają wyrok na swoje człowieczeństwo zwrócono uwagę, że Boża logika jest zupełnie inna niż ludzka. – Miłosierdzie przyjęło kształt krzyża Chrystusa, ukazując najgłębszy wyraz sprawiedliwości, niejako jej „nadmiar”, gdyż grzechy człowieka zostały „wyrównane” ofiarą Boga-Człowieka.

Podczas rozważań podkreślono, że tym, co najbardziej zagraża młodemu pokoleniu to odejście od Boga i wiara fałszywym prorokom, którzy gaszą w nim światło wiary, nadziei i miłości.

Drewniany krzyż nieśli przedstawiciele różnych środowisk Kościoła i grupy społeczno-zawodowych, począwszy od samorządowców.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter