20 sierpnia
wtorek
Bernarda, Samuela, Sobieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: jutro pogrzeb ks. prał. Jana Zygmunta Szymborskiego

Ocena: 0
511

Uroczystości pogrzebowe ks. prałata Jana Zygmunta Szymborskiego, egzorcysty Archidiecezji Warszawskiej, odbędą się 3 stycznia w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Duchowny zmarł 28 grudnia w wieku 94 lat.

fot. pixabay.com

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 3 stycznia o godz. 12.00, w kościele parafialnym Dzieciątka Jezus w Warszawie na Żoliborzu, przez kard. Kazimierza Nycza. O godz. 14.00 nastąpi złożenie ciała duchownego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Powązkowskim (wejście przy bramie 4).

Ks. prałat Jan Zygmunt Szymborski był wieloletnim proboszczem, a ostatnio rezydentem parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, egzorcystą Archidiecezji Warszawskiej (od 1999 r.). Został kapłanem w wieku 28 lat. Święcenia przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Proboszczem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie był od 1971 roku, a niedawno został jej rezydentem. W przeszłości pracował jako notariusz Wydziału Duszpasterstwa Kurii, także jako wicedziekan dekanatu staromiejskiego i bielańskiego. Pełnił również funkcję kapelana sióstr niepokalanek. Był autorem wielu książek i publikacji.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 sierpnia

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

Dziś w Kościele: wtorek, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 6,11-24a, Ps 85 (84),9.11-14, Mt 19,23-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -