6 marca
sobota
Rózy, Jordana, Agnieszki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: 350-lecie Księży Marianów

Ocena: 2.1
869

W sobotę 7 grudnia w Warszawie rozpoczęto świętowanie Roku Jubileuszu 350-lecia Powstania Marianów. Główne uroczystości zaplanowana na 11 grudnia 2020 r.

fot. Jacek Kalinowski / Idziemy

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył z tej okazji Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach. – Jubileusz to czas przygotowany przez Opatrzność Bożą, służący odnowie więzi z Bogiem, w którym wszystko zmierza ku ożywieniu wiary i ku świadectwu dawanym przez chrześcijan – mówił na początku Eucharystii ks. Tomasz Nowaczek MIC, prowincjał marianów, cytując słowa Jana Pawła II z listu Tertio Millennio Adveniente. – Jubileusz to dla nas wezwanie, aby dać świadectwo naszego powołania – dodał ks. prowincjał.

– Najczystsza Dziewica jaśniejąca świętością jest wizerunkiem Kościoła, który kiedyś cały będzie święty i nieskalany przed Bożym obliczem. Oddając Jej cześć, wielbimy Boga, który mocą zasług przewidzianych śmierci Jezusa zachował Ją od grzechu oraz wyznajemy wiarę w to, że także my grzeszni staniemy się czyści dzięki tej samej ofierze Krzyża – mówił w homilii bp Romuald Kamiński, nawiązując do święta Niepokalanego Poczęcia Maryi. – Chwała Maryi jest znakiem, że Bóg naprawdę jest w stanie przemienić serce każdego człowieka, który jak Ona przy zwiastowaniu zechce wypowiedzieć Mu swoje tak – dodał ordynariusz warszawsko-praski.

Odnosząc się do jubileuszu Księży Marianów, bp Kamiński mówił, że dzisiaj w tej wspólnocie możemy podziwiać Boże plany, które realizuje się w powołaniach tak wielu ludzi. – Bóg powołuje nas do tego, abyśmy sami się uświęcili i innym w tym pomogli. Na podobieństwo Maryi staje przed Bogiem każdy z nas. Tak stanął przed obliczem pańskim Stanisław Papczyński – mówił. Bp Kamiński przypomniał również życiorys i drogę powołania założyciela oraz historię powstania zgromadzenia Księży Marianów.

Na zakończenie Eucharystii kard. Nycz dziękował w imieniu Warszawy i archidiecezji za pracę księży marianów. – Za wszystkie te miejsca, w których wasza praca jest ważna, ale także za obecność w Polsce, w kościele Powszechnym w wymiarze misyjnym i ewangelizacyjnym, bardzo wam dziękuję – powiedział metropolita warszawski.

Muzycznie wydarzenie uświetnił chór Stegna Nostra pod dyrekcją Krzysztofa Mizińskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 marca

Sobota, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 15,1-3.11-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 6 marca par. Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter