24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: 24 kwietnia Marsz Świętości Życia

Ocena: 0
1382

Już po raz jedenasty ulicami Warszawy w niedzielę 24 kwietnia pod hasłem "Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny" przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez archidiecezję warszawską i diecezję warszawsko-praską.

2016-04-20 13:27
prolife.pl/lk / Warszawa (KAI), mz
fot. mat. pras.

Tradycyjnie Marsz poprzedzą Msze święte sprawowane o godz. 11.00 w warszawskich świątyniach: archikatedrze św. Jana oraz katedrze św. Floriana i św. Michała Archanioła. Po Eucharystiach uczestnicy XI Marszu Świętości Życia spotkają się na Placu Zamkowym, na którym od godz. 12.00 będzie miał miejsce happening pro-life.

Podczas happeningu wystąpi zespół "Muode Koty". Uczestnicy Marszu usłyszą też świadectwo Tomasza "Hioba" Karenki, rapera i wokalisty tego zespołu. Głos zabierze także prof. Bogdan Chazan.

O godz. 12.40 Marsz wyruszy Krakowskim Przedmieściem w stronę Bazyliki Świętego Krzyża, który zakończy się pod tą świątynią ok. godz. 13.00.

Marszowi Świętości Życia towarzyszy akcja "Pielucha dla Malucha", podczas której na Placu Zamkowym tego dnia odbędzie się zbiórka pieluch, mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

"W Roku Miłosierdzia Bożego spotkajmy się wspólnie na XI Marszu Świętości Życia. Pokażmy, że ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie jest nam obojętna! Pokażmy, jak jest nas wielu!" – zapraszają organizatorzy.

Do udziału w marszu zapraszają obaj warszawcy biskupi: kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser SAC oraz rodzina Biernatów. Dołącz i Ty!

Patronat medialny nad XI Marszem Świętości Życia sprawuje tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -