22 września
sobota
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: 15 października Jubileusz Mężczyzn

Ocena: 0
854

W ramach Roku Jubileuszowego męskie wspólnoty katolickie działające na terenie archidiecezji warszawskiej zapraszają do udziału w Jubileuszu Mężczyzn pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie”.

2016-10-10 14:04 mz
fot. mat. pras.

Gościem specjalnym spotkania będzie Roy Hendy, lider angielskiego ruchu Harvesters. Mszy świętej przewodniczył będzie bp Piotr Jarecki.

Jubileusz Mężczyzn odbędzie się w sobotę 15 października w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (ul. Rakowiecka 61). Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny.

Spotkaniu przyświecają słowa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Organizują je cztery męskie wspólnoty działające w archidiecezji warszawskiej – Mężczyźni św. Józefa, Przymierze Wojowników, Rycerze Kolumba oraz Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea".

„Chcemy, by to był czas otwarcia się na Miłosierdzie Boga dla nas, abyśmy doświadczając go, mogli żyć miłosierdziem wobec braci spotkanych w drodze” – podkreślają inicjatorzy Jubileuszu, Mężczyźni św. Józefa. „Chcemy, by ów Jubileusz pozwolił nam na «przeżywanie tego Roku Świętego, jako szczególnego momentu łaski i odnowy duchowej» (papież Franciszek). Jest naszym pragnieniem, by przesłanie Miłosierdzia dotarło do wszystkich mężczyzn w archidiecezji warszawskiej, do mężczyzn w Polsce centralnej, a także w całym kraju” – dodają.

Do udziału w Jubileuszu zaproszeni są członkowie męskich ruchów, bractw i wspólnot, ale także grup zawodowych, w których dominują mężczyźni, jak żołnierze, policjanci, strażacy, piłkarze, kibice. Organizatorzy zapraszają także Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

– Miłosierdzie, uczynki miłosierdzia to coś, z czym jako mężczyźni często sobie nie radzimy. Oczekujemy miłosierdzia, ale ponieważ bywamy szorstcy, nieraz brakuje nam miłości względem innych. W trakcie Jubileuszu chcemy podjąć refleksję nad tym, jak z tym miłosierdziem w naszym życiu jest – mówi Mariusz Marcinkowski, lider główny Przymierza Wojowników.

Jubileusz Mężczyzn rozpocznie się o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w górnym kościele sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Potem uczestnicy spotkania przejdą przez Bramę Miłosierdzia. Następnie przeniosą się do dolnego kościoła, gdzie po wspólnej modlitwie uwielbienia w temat Jubileuszu wprowadzi zgromadzonych pedagog dr Stanisław Sławiński z UKSW. Przed zaplanowaną na godz. 17:00 Eucharystią, której przewodniczył będzie warszawski biskup pomocniczy Piotr Jarecki, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty.

O godz. 18:30 rozpocznie się konferencja „Bóg bogaty w Miłosierdzie” Roya Hendy’ego. Gość specjalny Jubileuszu jest założycielem i wieloletnim liderem wspólnoty House of Open Door Community oraz odpowiedzialnym za katolicką organizację Harvesters (Żniwiarze), zrzeszającą mężczyzn Wielkiej Brytanii. Spotkanie na Rakowieckiej zakończy się wspólną modlitwą uwielbienia oraz świadectwami.

Na sobotni poranek, w godz. 8:00-12:00, zaplanowana jest część zamknięta Jubileuszu Mężczyzn, na którą organizatorzy zapraszają liderów i inne osoby zaangażowane w prowadzenie męskich grup. Temat spotkania z udziałem Roya Hendy’ego brzmi: „Co to znaczy być miłosiernym jak Ojciec – praktyki miłosierdzia w naszych ruchach i wspólnotach”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.warszawa.jubileuszmezczyzn.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1617915508506715

Patronat medialny nad spotkaniem objęło Radio Warszawa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI