21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: 11. Noc Świadectw w mokotowskiej parafii św. Michała Archanioła

Ocena: 0
826

„Eucharystia, Adoracja, Świadectwa, Uwielbienie" - 11. Noc Świadectw w parafii św. Michała Archanioła na warszawskim Mokotowie, w tym roku odbędzie się 25 września, tradycyjnie w ostatnią sobotę przed odpustem parafialnym.

W kościele przy ul. Puławskiej 95 po raz kolejny usłyszymy głosy świadków żywej wiary. Od ponad dekady, to wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne gromadzi setki uczestników. Są wśród nich stali bywalcy, ale też wciąż pojawiają się nowi by słuchać Dobrej Nowiny w nowoczesnej i dynamicznej formule ewangelizacyjnej.

- napisali w zaproszeniu organizatorzy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30, ale „otwarte tego wieczora na oścież drzwi świątyni pozwalają dołączyć w każdej chwili". W tym roku zostanie złożonych blisko 10 świadectw przez ludzi różnych stanów, w rożnym wieku, znajdujących się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jak co roku w nawie bocznej będą dyżurować księża gotowi wysłuchać spowiedzi.

W równoległej nawie ustawią się zespoły posługujące modlitwą wstawienniczą. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przez cały czas będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Noc Świadectw to także czas uwielbienia, a to nie mogłoby odbyć się bez muzyki i pieśni. Organizatorzy zaprosili tym razem Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, zespół doskonale znany wszystkim, których wiara karmi się Słowem Bożym śpiewanym. Grupa swoimi charyzmatami posługuje już od 28 lat.

Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych.

Transmisję on-line wymusiła na nas sytuacja epidemiczna. Zeszłoroczna relacja w internecie była dla nas udanym eksperymentem; wszyscy, którzy z powodu choroby, izolacji lub obaw przed zakażeniem nie pojawili się fizycznie w mokotowskiej parafii, wyrazili w komentarzach szczere zadowolenie z możliwość wirtualnego uczestniczenia w Nocy Świadectw, zwłaszcza, że jakość transmisji okazała się bardzo dobra. W tym roku również będziemy na żywo transmitować naszą akcję ewangelizacyjną. Ale, o ile sytuacja pozwoli, gorąco zapraszamy do uczestnictwa `na żywo`. Zresztą rok temu, mimo trudnej sytuacji i otwarcia kanałów internetowych odnotowaliśmy jedną z największych frekwencji w historii wydarzenia.

- informują organizatorzy.

Proboszcz parafii św. Michała Archanioła, ks. Jan Konarski, zaprasza „absolutnie wszystkich".

Kościół na rogu ul. Puławskiej i Dolnej jest naprawdę pojemny. Zaproszeni są zwłaszcza ci, którzy chcą nabrać ducha, w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach. Zachętą może być też Słowo, które zostało rozeznane na tegoroczne wydarzenie, z Psalmu 107.: „Wołali do Pana, a On ich uwolnił od trwogi".

- czytamy w zaproszeniu.

Organizatorzy zapewniają, że spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami obowiązujących w tym czasie wskazań i zarządzeń sanitarnych.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

Zaproszenie jest dostępne na stronie: facebook.com/NocSwiadectw i parafiamichal.pl.

Kontakt dla mediów: Magdalena Potapiuk, tel. 533 989 053, Bożena Traczyk tel. 789 201 000, Łukasz Witkiewicz, tel. 664 764 018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter