4 marca
poniedziałek
Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Już jutro spotkanie młodych

Ocena: 5
414

Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony pod hasłem „Radując się w nadziei”. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Ponadto odbędzie się koncert Siewców Lednicy oraz wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa.

fot. arch. idziemy.pl

Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Kościołach lokalnych w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Hasłem tegorocznego ŚDM są słowa „Radując się w nadziei” (por. Rz 12,12), które nawiązują do Wielkiego Jubileuszu Roku 2025, przeżywanego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

Przez najbliższe dwa lata papież Franciszek zaprasza i zachęca młodzież do pogłębienia znaczenia chrześcijańskiej nadziei i świadczenia z radością, że Chrystus żyje

– tłumaczy ks. Zbigniew Sawiak z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej.

Tegoroczne spotkanie przybliży młodzieży postać bł. Carla Acutisa, patrona ludzi młodych, który w Eucharystii odkrył moc i sens wiary, wskazując, że jest ona najszybszą i najprostszą autostradą do Nieba.

– podkreśla ks. Sawiak

Jego relikwie, będą z nami obecne przez całe spotkanie

– dodaje.

Diecezjalne Spotkanie Młodych rozpocznie się o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej od wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa oraz koncertu ewangelizacyjnego Siewców Lednicy. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych  m.in: lektorzy, starsi ministranci, wszystkie młodzieżowe wspólnoty, młodzi ze szkół średnich, studenci oraz młodzież postakademicka.

W ramach duchowego przygotowania do spotkania 16 listopada w parafiach rozpocznie się nowenna za wstawiennictwem bł. Carla Acutisa w intencji młodych. Tekst nowenny do pobrania >>>TUTAJ (pdf).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 marca

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
Święto Św. Kazimierza, królewicza
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 9-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter