29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę "majówka w drodze" z Krakowa

Ocena: 0
1796

Po raz jedenasty kilkaset osób wyruszy w sobotę na "majówkę w drodze". Pątnicy wyruszą rano z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczególną intencją pielgrzymki będzie modlitwa za ojczyznę.

fot. Wikimedia/CC BY-SA 3.0

Pielgrzymi mają przed sobą 33 km trasy, którą pokonają pieszo i na rowerach. Po wspólnej modlitwie w łagiewnickiej bazylice wczesnym rankiem wyruszą w drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd dotrą ok. 18.30. Majówka w drodze zakończy się Mszą św. w bazylice kalwaryjskiej.

Inicjatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra, który pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej, a obecnie jest wikariuszem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowym Ruczaju w Krakowie. „Niegdyś żywe były tradycje nabożeństw majowych odprawianych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Nasza pielgrzymka nawiązuje do tego zwyczaju. Chcemy wyjść z majówką na ulice” - tłumaczy kapłan w rozmowie z KAI.

Pielgrzymka łączy główne sanktuaria w archidiecezji krakowskiej: łagiewnickie i kalwaryjskie, i odbywa się zawsze w ostatnią sobotę maja. Tematem tegorocznej wędrówki jest stulecie odzyskania niepodległości Polski i modlitwa za ojczyznę.

„Każdy z nas niesie swoje intencje. Omadlamy też wszystkich, którzy nas o to prosili. Ostatni etap, od Przytkowic do Kalwarii, to rodzaj rozbudowanej modlitwy różańcowej, w której polecamy Matce Bożej wszystkie intencje” - dodaje ks. Waligóra.

W dotychczasowych pielgrzymkach brały udział osoby w różnym wieku, ale najwięcej jest ludzi młodych i rodziców z dziećmi. Majówkę w drodze odprawiają mieszkańcy Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych miast w archidiecezji krakowskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter