24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę Diecezjalne Spotkanie Młodych w Świątyni Opatrzności Bożej

Ocena: 0
3537

W przededniu niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, w sobotę 19 listopada, młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej. W łączności z papieżem Franciszkiem będą przeżywać 37. Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Z młodymi spotka się metropolita warszawski.

Fot. Kacper Machaj

Na spotkanie do Świątyni Opatrzności Bożej są zaproszeni wszyscy młodzi z archidiecezji warszawskiej oraz młodzież formująca się we wspólnotach parafialnych  – ministranci, lektorzy, schole, a także młodzież z duszpasterstw akademickich i postakademickich.

Zapraszamy wszystkich młodych z naszej diecezji. To okazja, aby być razem i przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie

– mówi ks. Zbigniew Sawiak, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

W poprzednich latach na spotkaniu w Świątyni Opatrzności Bożej gromadziło się nawet pięć tysięcy młodych osób z całej diecezji.

Liczymy, że i w tym roku świątynia zapełni się młodzieżą

– dodaje.

Program

Spotkanie młodych rozpocznie się o godz. 10.00 od programu ewangelizacyjnego, a jego pierwszym punktem będą świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Opowiedzą o tym, jak te spotkania wpłynęły na ich życie

– tłumaczy ks. Sawiak.

Następnie odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa, który jest jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Około godz. 11.30 planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego. Młodzi przygotują się do niej podczas krótkiej adoracji z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi schola Duszpasterstwa Akademickiego „SANDAŁ”.

Po zakończeniu Mszy odbędzie się koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot młodzieżowych działających w parafiach Archidiecezji Warszawskiej.

Przez całe spotkanie będzie możliwość adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w dolnym kościele.

Hasło spotkania

W tym roku Diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

To słowa, które stały się punktem wyjścia do rozważań papieża Franciszka w orędziu do młodych na ten dzień

– tłumaczy ks. Sawiak.

W orędziu papież wyraził nadzieję, że po czasie rozłąki spowodowanej pandemią młodzi „odkryją w Lizbonie radość braterskiego uścisku pomiędzy narodami i pokoleniami, uścisku pojednania i pokoju, uścisku nowego misyjnego braterstwa”.

Powstańmy w pośpiechu! I tak, jak Maryja, nieśmy w sobie Jezusa, by móc głosić Go wszystkim! W tym pięknym okresie waszego życia, idźcie naprzód i nie odkładajcie tego, co Duch może w was dokonać! 

– czytamy w orędziu papieża.

Warto zapoznać się z jego przesłaniem, aby przygotować się duchowo do spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej

– zachęca ks. Sawiak.

Od ubiegłego roku Światowe Dni Młodzieży w diecezjach obchodzone są, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, w niedzielę Chrystusa Króla, która w tym roku przypada 20 listopada.

Spotkanie w Lizbonie

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie. Wyjazd na to spotkanie organizują również parafie Archidiecezji Warszawskiej.  

Dotychczas chęć udziału zgłosiło 700 osób

– informuje ks. Sawiak. Każdy kto chciałby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie powinien zgłosić się do wybranej parafii organizującej wyjazd. Ich wykaz znajduje się na interaktywnej mapie punktów przygotowań >>>TUTAJ.

W ramach przygotowań do spotkania w Lizbonie w Archidiecezji Warszawskiej odbyła się II Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych, podczas której młodzi w trzech grupach pielgrzymowali do Lasek, aby lepiej poznać dzieło i osobę bł. Elżbiety Róży Czackiej. Ponadto, co miesiąc w parafii Najświętszego Zbawiciela organizowana jest „Modlitwa Warszawy”, czyli adoracja z modlitwą uwielbienia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter