29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Poznaniu odbywa się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Ocena: 0
120

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” - to hasło odbywajacego sie w tę sobotę w Poznaniu Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego - zgodnie z trzyletnim programem duszpasterskim Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 przeżywanym pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

Forum rozpoczęła Msza święta w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu, której przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

W homilii bp Stułkowski, nawiązując do Ewangelii, podkreślił, że Pan Bóg zasiewa swoje słowo w różnych okolicznościach, podczas szkolnej czy sakramentalnej katechezy, spotkań wspólnotowych, wtedy, kiedy sami czytamy Biblię, rozważamy słowo Boże, korzystając ze środków społecznego przekazu, jak telewizja, radio czy internet.

Najważniejszy zasiew odbywa się jednak podczas Eucharystii, kiedy jesteśmy zgromadzeni na świętej wieczerzy [...] Jezus zaprasza nas, byśmy słuchając Jego słowa i karmiąc się Jego Ciałem, stawali się człowiekiem duchowy, niebieskim. Byśmy mieli eucharystyczne ręce, które wyciągają się do zgody, niosą pomoc drugiemu, nie zaciskają się w pięść, ale są otwarte, błogosławiące. Chce, byśmy mieli eucharystyczne nogi, które będą nas prowadziły Bożymi ścieżkami

– stwierdził poznański biskup pomocniczy.

Po Eucharystii, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, rozpoczęły się obrady. Słowo wstępne wygłosił abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a założenia programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2020-2021 przybliżył abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP. Z kolei wykład okolicznościowy na temat Eucharystii przedstawi o. prof. Wojciech Giertych OP, teolog Domu Papieskiego w Watykanie. Swoją wiedzą podzielą się także ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa, prof. Kazimierz Ożóg z Rzeszowa, ks. dr Andrzej Dudek z Tarnowa oraz prof. Marek Gandecki z Poznania.

Z uwagi na panującą pandemię w tym roku w Forum uczestniczy zarówno w kościele jak i w auli Politechniki Poznańskiej 150 osób. Szczegóły: forum2020.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter