16 października
środa
Gawla, Ambrozego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Polskę ruszyła Mobilna Ambasada Laudato Si'

Ocena: 0
412

Podczas niedzielnej Mszy Świętej w kościele „Na Górce” w Jastrzębiu-Zdroju swoją trasę po Śląsku rozpoczęła Mobilna Ambasada Laudato Si’. Caritas Polska promuje w ten sposób wartości ekologiczne w duchu chrześcijańskim. Jednocześnie odbyła się inauguracja działalności Fundacji JSW.

Fot. JSW S.A. / Twitter / Link

Elektryczny autobus zwany Mobilną Ambasadą Laudato Si’ został użyczony Caritas Polska przez Jastrzębską Spółkę Węglową, aby szerzyć wartości ekologiczne zgodnie z encykliką Papieża Franciszka.

– Podjęta przez was inicjatywa to bardzo ważny krok w kierunku konkretnego działania zwiększającego świadomość społeczeństwa w obliczu degradacji środowiska naturalnego… – usłyszeli uczestnicy inauguracji w liście abp Wiktora Skworca, metropolity katowickiego na Mszy rozpoczynającej trasę busa na Śląsku – To wspólnotowa mobilizacja, aby uczynić ekologiczny rachunek sumienia.

Przez kilka najbliższych tygodni Ambasada będzie odwiedzać kolejne parafie w regionie, by promować wśród mieszkańców proekologiczne postawy.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Ziemię, nasz wspólny dom – przypomniał ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska, podczas uruchomienia projektu – Mobilna Ambasada Laudato Si’ to kolejny krok w naszym zaangażowaniu w „ekologiczne przebudzenie”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do „przebudzenia ekologicznego”, czyli zmiany świadomości ekologicznej. Mobilna Ambasada Laudato Si’, czyli elektryczny autobus sponsorowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową podróżuje po Polsce promując proekologiczne nauczanie Kościoła. Pierwszą swoją trasę pokonała po ulicach Warszawy 28 listopada.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 października

Ucisk i utrapienie spadną na każdego człowieka,
który dopuszcza się zła

Dziś w Kościele:
środa, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ spomnienie św. Jadwigi Śląskiej
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 2,1-11, Ps 62, Łk 11,42-46
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -